Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Президент України зустрівся з українцями США

Автор:

|

Вересень 27, 2018

|

Рубрика:

Президент України зустрівся з українцями США

Учасники зустрічі

Під час перебування з робочим візитом у Нью-Йорку Петро Порошенко разом із дружиною Мариною зустрівся з лідерами української громади в США.

Подяка українській громаді
Зустріч в Українському інституті Америки (УІА) розпочалася зі спільного виконання гімну України. Відтак Президент України привітав українців США з 27-ю річницею Незалежності України. «Прийміть величезну подяку від мене як від Президента не просто за сьогоднішню зустріч, а й за ці довгі 4,5 роки нашої спільної боротьби. Бо нічого у нас без вас не вийшло б. Бо ваша роль є абсолютно визначальною і у формуванні світової солідарності на підтримку України. В кожному куточку світу, куди б я не приїжджав, пліч-о-пліч ставали зі мною українці та забезпечували тверду позицію всіх країн світу. Забезпечували єдність світу і солідарність із Україною», — наголосив він і додав, що така єдність і солідарність була та залишається запорукою української перемоги.
«1991 року ми вибороли Незалежність, але продовжуємо столітню боротьбу за нашу свободу», — сказав глава Української держави і зазначив, що для нього надзвичайно почесно сьогодні зустрітися з представниками української громади і він завжди відчуває їхню надійну підтримку. Президент особливо відзначив, що українська нація стоїть на захисті незалежності суверенітету та територіальної цілісності Української держави, а також на захисті свободи і демократії, і тих цінностей, які сповідували батьки-засновники Сполучених Штатів як базових цінностей функціонування держави. «І ми з вами повертаємо Україну в родину європейських народів. Ми з вами кажемо остаточне прощавай Радянському Союзу, Російській імперії й іншим, хто намагався утримати нас у статусі колонії», — сказав п. Порошенко та додав, що за ці цінності боролися і проливали кров також бійці УПА й учасники національно-визвольних змагань в Україні.
Президент привітав усю українську громаду, керівництво УІА з 70-річчям. «Надихаючим є той факт, що справа Володимира Джуса, фундатора цього інституту, не лише продовжується, але й розквітла», — зазначив він і зауважив, що був вражений, як про п. Джуса відгукуються самі американці. «Його життя — безперервна боротьба, змагання, здавалося б, до недосяжної мети, посилюване пристрасною вірою у перемогу. Його життєпис — це перемога над найтяжчими життєвими обставинами завдяки інтелекту, тяжкій праці і незмінній вірі у слушність своїх ідеалів, — наголосив високий гість. — У цих словах — точно сила українського духу, точно віра в перемогу».

«Маємо говорити правду про Голодомор»
Петро Порошенко високо оцінив зусилля української громади в США у питанні визнання Голодомору 1932-1933 рр. ґеноцидом українського народу. «Ми маємо говорити правду. Правду про Голодомор. Бо страшний відбиток залишили в українській душі жахливі події 1932-1933 рр. Голодомор став синонімом небаченої людської трагедії», — сказав Президент.
«Дуже дякую кожному з вас, хто доклав величезних зусиль для того, щоб 12 штатів на місцевому рівні визнали цю нашу трагедію ґеноцидом, — звернувся до учасників зустрічі Глава держави. — Але ми не зупинимось і зараз ми чекаємо рішення Конґресу Сполучених Штатів Америки про визнання Голодомору ґеноцидом». Глава держави також особливо подякував Українському конґресовому комітету Америки (УККА) за ті кроки, які були зроблені у цьому питанні.

«Церква у нас має бути одна — українська»
«Ми найбільша православна країна Європи і Церква у нас має бути одна — українська», — наголосив п. Порошенко, коли розповідав про важливість отримання Українською православною церквою томосу про автокефалію, на який Україна чекала кілька століть. «Якби рік тому хтось сказав, що ми так наблизимося до томосу про створення Української помісної православної церкви, всі б сказали те, що я почув від більшості ієрархів: пане Президенте, Ви наївна людина. Це неможливо. Моя відповідь була: друзі, без Божої допомоги нічого не буде. Але вірю, що Україна цю допомогу виборола», — зауважив український лідер.
«Мені закидають те, що у справжній державі Церква має бути відділена від держави. Я повністю із цим згоден. Особливо, коли ця держава іноземна», — наголосив Президент і присутні підтримали оплесками його позицію. «Це наше завдання — захистити Україну від тої іноземної церкви», — додав п. Порошенко.
Він зауважив, що українці не питатимуть дозволу у Путіна щодо вступу в Європейський Союз і НАТО, а також до якої Церкви їм ходити. «І мені надзвичайно приємно, що серед добрих вісників Вселенського патріарха, екзархів, які були призначені його всесвятістю, був і архієпископ Памфільський і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїл», — зазначив Петро Порошенко.

Вручення високих державних нагород
За вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, розвиток міждержавної співпраці, плідну громадську та гуманістичну діяльність орден «За заслуги» глава Української держави вручив Марку Антонію Мілошу, сенатору США від штату Вашинґтон. Орден княгині Ольги Петро Порошенко вручив Любові Волинець, куратору та бібліотекарю Українського музею та бібліотеки Стемфордської єпархії Української греко-католицької церкви у США.

Петро Порошенко й Андрій Футей

Орден «За заслуги» за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, розвиток міждержавної співпраці, плідну громадську та гуманістичну діяльність Президент також вручив і Андрію Футею, президенту УККА.

Привітання з Днем народження
Зауваживши, що в Україні вже настала середа, 26 вересня, учасники зустрічі привітали Президента з Днем народження. Як привітання присутні виконали традиційну українську святкову пісню «Многая літа». Глава держави подякував за вітання та зауважив, що дуже цим зворушений. «День народження зазвичай зустрічають у компанії дуже близьких друзів. Хочу сказати, що мені надзвичайно комфортно зустрічати мій День народження у компанії таких моїх друзів», — звернувся Петро Порошенко до представників української діаспори.

Іван Бескид

До слова

Богдан Рубчак

Уранці 23 вересня помер український поет, професор Іллінойського університету Богдан Рубчак. Йому було 83 роки. Про це повідомив письменник Василь Махно із посиланням на Мар’яну Рубчак, дружину померлого. Поет був одним із творців Нью-Йоркської групи. 1943 року Богдан із батьками виїхав до Німеччини, де помер його батько. Він залишився в таборі переміщених осіб в Діллінґені, а за кілька років виїхав з матір’ю до США.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply