Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Премію в 25 тис. вручили «Свободі»

Автор:

|

Листопад 08, 2021

|

Рубрика:

Премію в 25 тис. вручили «Свободі»
Оксана Маркарова, Ігор Воєвідка, Андрій Левицький і журналісти тижневика

У конференц-залі Посольства України в США у Вашинґтоні 30 жовтня відбулась урочиста церемонія вручення редакції тижневика Українського народного союзу «Свобода» премії Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів за 2020 рік в обсязі 25 тис. USD. На святкову подію прийшли головний редактор тижневика Андрій Нинка, його попередниця на цій посаді Рома Гадзевич, працівники редакції Степан Слуцький, Левко Хмельковський, Лев Іваськів, відомі державні, політичні та громадські діячі, українські дипломати.
Урочистість відкрила промовою Оксана Маркарова, послиня України в США, яка вшанувала пам’ять засновників фундації подружжя Антоновичів, для яких, за її словами, сенс життя полягав у любові до України. Вони подарували понад 5 млн USD на важливі культурні проєкти в Україні та заснували 1981-го щорічну премію, першим лавреатом якої став письменник Василь Барка. Фундація також пожертвувала 100 тис. USD на встановлення пам’ятника Голодомору у Вашинґтоні. О. Антонович був відзначений однією з найвищих державних нагород України — орденом Ярослава Мудрого п’ятого ступеню.
Олена Маркарова висловила подяку Ігорю Воєвідці, Марті Богачевській-Хомяк, Сергію Плохію й іншим членам Номінаційного комітету, які продовжують цю шляхетну справу.
Добрим словом дипломатка згадала нагороджену премією найстаршу у світі газету українською мовою «Свобода», яку безперервно видають у США вже 128 років, а також її редакторів і особливо Рому Гадзевич, яка нещодавно передала свої обов’язки п. Нинці. Вона завершила свою промову запрошенням: «Посольство України відкрите для всіх українців Америки!».
Далі ведення зборів перебрав д-р Воєвідка, який надав слово п. Богачевській-Хомяк, членкині номінаційного комітету. Вона висловила вітання присутнім і прочитала представлення тижневика до нагороди, яке склали разом із нею відомі науковці-історики Сергій Плохій і Роман Шпорлюк.
Про народження газети 1893-го, її історичний шлях і роль у суспільстві розповіла п. Гадзевич. Саме зі «Свободи» почалося заснування Українського народного союзу, а також його англомовного тижневика The Ukrainian Weekly. «Свобода» з самих початків стояла на українських національних позиціях, поборювала москвофільство, широко висвітлювала і висвітлює українське життя на еміґрації і в Україні, відіграла видатну роль у поширенні національної свідомості серед українських імміґрантів у США, підтримувала акції на допомогу Україні і в обороні українців, переслідуваних у СРСР окупаційними режимами.
Після відновлення незалежности України «Свобода» значно розширила обсяг інформації про оновлену державу, залучила видатних політологів до аналітичного розгляду подій в Україні, має ряд громадських кореспондентів в Україні. Рома Гадзевич згадала головних редакторів минулого, а також колишніх і сучасних працівників редакції.
Ігор Воєвідка та скарбник Андрій Левицький вручили пам’ятні плакети Ромі Гадзевич та Андрієві Нинці, а останньому — також чек із нагородою Фундації. Оксана Маркарова запросила усіх до спілкування та частування у вітальні посольства.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply