Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Представники різних націй виступили проти російського тирана

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

Представники різних націй виступили проти російського тирана

Учасники протестів

Американська європейська рада солідарності, яку заснували у США представники країн Східної Європи, Балтії та Кавказу у відповідь на загрозу експансії з боку Російської Федерації (РФ), 27 вересня підтримала Український конґресовий комітет Америки (УККА) й усю українську громаду в проведенні протесту проти аґресії Росії. Спільна акція протесту відбулася біля штаб-квартири Організації Об’єднаних Націй (ООН) у Нью-Йорку з нагоди приїзду на Генеральну асамблею ООН президента РФ Путіна.
Першою на площу Даґа Гамершельда, де починалося віче, прийшла в супроводі Ігоря Сумака Мирослава Мірошниченко, котра принесла туалетний папір із портретом Путіна. Різних карикатур на президента РФ на площі було чимало. До українців приєдналися грузин Майкл Ґокінідзе, білоруси Сергій Тарговець і Дмитро Левіт, італієць Альберто Зеппієрі з українкою Анжеліною Фесун, польська родина Артур та Ірина Мілевські з донькою Анею, кримський татарин Улькер Османов, литовці, латвійці, естонці, черкеси, росіяни‚ євреї‚ представники інших національних меншин у США та численні американці. Вони принесли свої національні прапори й плакати з осудом аґресивної політики Росії й її президента.
Збори вели голова комісії зовнішніх зв’язків УККА Роксоляна Лозинська та голова північнокавказької етнічної групи International Circassion Council Іяд Юґгер, котрі під час віча виголосили ряд промов із приводу сучасних політичних подій. Промовляли: засновник
«Білоруського народного фронту Зенон Позняк, котрий закликав виступати своїми національними мовами, щоб довести, що не треба володіти лише російською мовою, аби порозумітися в ім’я миру та злагоди; Іян Куум із Естонії; президент Американської асоціації
кримських татар Аула Баккалі; представниця Світової федерації українських жіночих організацій в ООН Надія Шмігель; голова відділу УККА в Нью-Йорку Іванка Заяць; голова білорусько-американського об’єднання «Погонія» Віталій Зайка й інші.
Промовці наголошували, що провід РФ заходився відновлювати колишню Російську імперію в межах СРСР і став загрозою незалежності всіх колишніх радянських республік і миру в усьому світі. Путін не має права виступати з трибуни Генеральної асамблеї (ГА) ООН, а Росію слід позбавити права свавільно використовувати своє вето у Раді Безпеки ООН. Учасники віча вимагали проведення Міжнародного трибуналу щодо авіакатастрофи літака рейсу MH17, закликали світ не забувати про Крим і про жертви путінського режиму. На вічі також тримали плакат із портретом Бориса Нємцова. Прозвучали вимоги звільнити політичних в’язнів‚ зокрема Олега Сенцова та Надію Савченко, котрій було присвячено чимало транспарантів і плакатів.
Оплесками зустріли присутні виступ Іллі Пономарьова, російського політичного діяча, підприємця в галузі високих технологій, депутата Державної думи РФ, котрий 20 березня 2014 року єдиний проголосував проти анексії Криму. 7 квітня 2015-го Держдума позбавила
п. Пономарьова депутатської недоторканності, а Слідчий комітет РФ порушив проти нього карну справу, після чого московський суд заочно заарештував депутата.
Звучали гасла: «Україна єдина!», «Жиє Білорусь!», «Путін — терорист!», «Росіє‚ геть із Сирії!» та ряд інших, а також українські пісні «Червона калина», «Не спи, моя рідна земля»,
сумна «Плине кача» та Гімн України. Заспівувачем був Максим Лозинський із гітарою.
На вічі лунали численні розповіді про страждання людей у часи комуністичного режиму. Ділявер Мустафаєв, котрий прийшов із донькою Елвісою, розповів, що їхнє невелике село Татарусман біля Бахчисарая виселили в Узбекистан, де у важких умовах із 30 виселених родин уціліли лише три. Йому під час депортації було 14 років.
Того ж дня провели ходу протесту до Постійного представництва РФ в ООН. Очолила її
п. Заяць. Учасники ходи прийшли з плакатами та велетенським синьо-жовтим прапором від рогу Центрального парку та П’ятої авеню до Лексінґктон-авеню, де знову тривало двогодинне віче з промовами, кличами та піснями. Його розпочав о. Стефан Качурак молитвою «Отче наш», а провадили І. Юґгер‚ Р. Лозинська й І. Заяць. Це віче справило великий вплив на Нью-Йорк, тому що на місці його проведення побувало багато мешканців міста, котрих не було біля ООН.
УККА провів акцію протесту біля ООН також 28 вересня. Українська громада стала рушійною силою у виявленні багатонаціонального протесту проти аґресії РФ. Україна вимагає від Путіна #FreeSavchenko й іншим політичним в’язням, котрі безневинно посаджені за ґрати і перебувають у російських в’язницях. Україна вимагає від Путіна, щоб він вивів свою армію з України. Україна вимагає від ООН, аби вона дотримувалася свого Статуту, зокрема статті шостої, де вказано, що, якщо «член Організації Об’єднаних Націй порушує принципи, які містяться в цьому Статуті, він може бути виключений з Організації».
Росія порушила Статут ООН незліченну кількість разів, але вона до цього часу залишається постійним членом РБ ООН. Такі дії ООН є неприпустимі, тому що завдання ООН — підтримувати мир у всьому світі.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply