Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

Прапор замайорів над містом

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

Прапор замайорів над містом

Підняття прапора в Юніоні

Український конґресовий комітет Америки (УККА) 24 серпня ц. р. улаштував урочисте зібрання в ратуші міста Юніона (штат Нью-Джерзі) з нагоди 23-ї річниці відновлення незалежності України. Свято підготував громадський комітет, який очолили Юрій Симчик і Тома Пиз. На врочистість прибула численна громада.

Спершу були внесені прапори США, України та низки громадських організацій. Присутні віддали шану американському прапорові та заспівали гімн США. Після цього о. Тарас Свірчук з української католицької церкви Св. Івана Хрестителя в Ньюарку виголосив молитву. Менуель Фіджейредо, заступник мера міста, привітав гостей міської ради зі святом і зачитав постанову, ухвалену до цієї події.
Головний промовець Андрій Добрянський, член Крайової екзекутиви УККА, зупинився на історії української держави, яка мала Конституцію задовго до того, як такий документ отримали США та Франція, розповів про видатних борців за Україну, про сучасний стан справ у молодій державі. Також виступили Тома Пиз, Юрій Симчик і Михайло Козюпа, голова першого відділу Організації оборони чотирьох свобід України та перший заступник президента Українського народного союзу.
Після молитви усі вийшли на площу, де відбулося врочисте підняття на щоглі синьо-жовтого прапора під спільне виконання гімну України. На головних вулицях міста впродовж кількох днів майоріли українські прапори, було також було вивішено транспарант із повідомленням про українське свято.
Після церемонії в Юніоні громада переїхала до Народного дому в Ірвінґтоні, де відбувся святковий обід із концертом гурту «Удеч», заснованого в місті Жидачеві Львівської області.
Відкрив зустріч п. Симчик, промовляв п. Добрянський, а п. Козюпа запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам’ять вояків, полеглих у боях на сході України. У Народному домі й у залі міської ради вшанували пам’ять Марка Паславського, котрий 19 серпня ц. р. поліг на полі слави. Для багатьох він був приятелем і однодумцем, бо народився й ріс на сході Америки. Перед церемонією тиші присутні заспівали жалібну пісню «Гей, пливе кача».
Відзначення свята України спонсорували Українська американська федеральна кредитова спілка «Самопоміч», заклад ритуальних послуг «Литвин і Литвин», Український народний дім, Olimpic Community Meаt Market, T. P. Electrical Service і Jersey Building Services.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply