Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Посвячення філії «Cамопомочі» у Гемтремку

Автор:

|

Жовтень 01, 2021

|

Рубрика:

Посвячення філії «Cамопомочі» у Гемтремку
Керен Маєвскі, Олег Караван і Віталій Кутний урочисто перерізали стрічку до входу у філію

У м. Гемтремк (штат Мічиґан) відбулось урочисте посвячення філії Української федеральної кредитової спілки «Самопоміч». Вона розміщена за адресою: 11756 Charest St., Hamtramck, MI. Гемтремк — місто-анклав у межах Детройта. Гемтремк історично був центром українського життя і по сьогодні тут проживає поважна кількість українців. У Гемтремку також розташований прекрасний український католицький храм Непорочного Зачаття.
Нову філію «охрестив» владика Бенедикт, глава Української католицької єпархії Св. Миколая в Чикаґо, за участю отців Даниїла Чайковського, Павла Боднарчука, Володимира Петрова та Валерія Кандюка. Серед присутніх на урочистостях були й члени проводу кредитівки з Чикаґо, працівники «Самопомочі» в Детройті, Сергій Коледов, генеральний консул України в Чикаґо, представники місцевих українських організацій та установ, мер міста Гемтремк Карен Маєвська. Також були присутні члени братньої кредитівки — Української мічиґанської федеральної кредитівки «Самопоміч».
Після посвячення філії присутні перейшли на подвір’я позаду будинку, де владика Бенедикт, Олег Караван, президент дирекції кредитівки «Самопоміч», Віталій Кутний, президент/виконавчий директор установи, та Сергій Коледов привітали присутніх членів місцевої громади з нагоди посвячення філії кредитівки.
Віталій Кутний підкреслив поважні активи кредитівки, які з кінцем 2020 року наближаються до $800 млн, вельми корисні послуги, які кредитівка «Самопоміч» надає своїм членам, а також велику фінансову допомогу, яку Фундація кредитівки щороку виділяє українським церквам, школам, організаціям та установам. Лише 2020-го Фундація виділила їм понад $650,000, а від 2009 року, коли була заснована Фундація, вже виділили понад п’ять мільйонів доларів! Свою жертвенність українській спільноті в околиці Детройта Фундація «Самопоміч» продемонструвала і з нагоди відкриття та посвячення нової філії. На руки о. Петрова та о. Боднарчука вручили чеки по $10,000 для ремонту їхніх церков. Отцеві Даниїлові, парохові церкви й адміністраторові шкіл при церкві Непорочного Зачаття, вручили чек на $20,000 для закупівлі нових шкільних підручників. Олі Лісківській, екзекутивній директорці Українсько-американського архіву та музею, вручили чек на $5,000. Кредитівка також надала чек на $3,000 «Помаранчевій хвилі» як спонсорство для святкування 30-ліття проголошення Незалежности України.
Карен Маєвська щиро привітала всіх присутніх, підкреслила вагоме значення українських мешканців міста, побажала федеральній кредитівці «Самопоміч» найкращих успіхів у новому приміщенні, та з приємністю повідомила, що вулиця, на якій стоїть церква Непорочного Зачаття, буде названа на честь Тараса Шевченка. Крім цього, місцева рада Детройту затвердила для однієї з околиць назву Ukrainian Heritage Village.
Після завершення офіційної програми дня, присутні мали можливість познайомитися, поспілкуватися та почастуватися смачними канапками та печивом від кухні Українського культурного центру.
Як повідомляв «Міст», відбулися 70-ті річні загальні збори кредитівки «Самопоміч».

Ярослав Березовський

About Author

Meest-Online