Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Порошенко відвідав українську громаду в Савт-Бавнд-Бруку

Автор:

|

Лютий 27, 2019

|

Рубрика:

Порошенко відвідав українську громаду в Савт-Бавнд-Бруку

Петро Порошенко з дітьми у храмі

Президент України минулого тижня відвідав українську громаду в Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі). Сотні американських українців, прийшли на цю зустріч, незважаючи на сніговій. Гостя перед храмом-пам’ятником св. Андрія Первозванного зустрічала з квітами Анна Гакало, учениця Школи українознавства, а також митрополит Української православної церкви (УПЦ) США й усієї діаспори Антоній, архієпископ УПЦ США Даниїл, єпископ Cтемфордський Української католицької церкви Павло Хомницький, настоятель церкви, митрофорний протоієрей Юрій Сівко, численні священики. В співслуженні з ними владики відслужили Літію в храмі св. Андрія Первозванного.
Разом із Петром Порошенком приїхали Валерій Чалий, посол України в США, Олексій Голубов, генеральний консул України в Нью-Йорку, Денис Семенович, консул, інші офіційні особи. Промовляли владики Антоній і Даниїл про вшанування пам’яті «Небесної сотні», про полеглих у війні з Росією, про постійні молитви у храмах США за мир і процвітання України, добробут українського народу.
Митрополит Антоній закликав молитися за Україну до Матері Божої, яка своїм омофором завжди охороняла український народ. «Світ повинен знати те, що покоління українців пам’ятають, що Герої не вмирають. Вони продовжують жити в пам’яті нації та бути прикладом для майбутніх героїв, котрі творять історію», — сказав він. Митрополит Антоній подякував Президентові за його зусилля для захисту та розвитку України. «Коли через п’ять років після трагедії на Майдані, аґресії та страждань я відвідую Україну, то бачу багато позитивних змін під вашим керівництвом. Дякую вам за ваше провідництво», — сказав він.
Петро Порошенко теж виступив з великою промовою. Він відзначив важливу роль української громади США в зміцненні міжнародної підтримки України, те, що Україна нарешті має свою незалежну Церкву, на створення якої чекала багато століть, подякував Вселенському патріарху Варфоломію, главам українських Церков, патріаршим екзархам, одним із яких був владика Даниїл, зусиллями яких відбулася ця історична подія.
«Незважаючи на всі спроби Путіна розколоти нас, підірвати стабільність зсередини, дестабілізувати, розповсюджувати брехню, посіяти ненависть у серцях українців, українці зараз сильні, нас підтримує весь світ», — сказав високий гість. Він розповів про зустріч із головою Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН), про те, що мав високу честь від імені України виступити в дебатах щодо ситуації на окупованих територіях. «У залі ООН окупанта називають окупантом, аґресора — аґресором, а захоплені території — територіями, окупованими аґресором. Це результат роботи світової солідарності з Україною, — наголосив Президент. — Ніхто не може зупинити українців, котрі боронять свою землю, боронять свою віру, боронять свою державу, боронять свій народ».
Наголошуючи про важливість зустрічі з українською громадою США, п. Порошенко сказав: «Хочу подякувати всім за спільну молитву. Хочу подякувати за ці п’ять років єдності українців світу. Хочу подякувати за тверде бажання продовжувати роботу».
Український лідер зауважив, що дні 18-21 лютого назавжди увійшли в історію України, коли п’ять років тому за злочинним наказом тодішньої влади було відкрито вогонь по учасникам демонстрації. «Революція гідності почалася в листопаді 2013 року, тому що Україна більше не хотіла жити під радянським або російським ярмом. Український народ прагнув повернутися до європейської родини народів», — сказав він і подякував українським військовим, котрі боронять українську землю на фронті, даючи відсіч російському аґресорові, а також українцям США за спільну молитву та щоденні молебні за Україну, що лунають у цьому храмі. Водночас Президент застеріг, що не треба вважати перемогу здобутою: «У нас попереду багато роботи. І нам треба тримати цю єдність. Для цих дітей. Це молоді українці. Я наголошую: ці діти люблять Україну, і коли вони виростуть, Україна буде членом Європейського Союзу та членом НАТО».
Далі був зворушливий момент, бо до вівтаря вийшли на зустріч із високим гостем учні Школи українознавства при Церкві св. Андрія Первозванного (директор — Ярослава Данищук). Коли Петро Порошенко зауважив, що на місці залишився в інвалідному візочку 11-річний Богдан Смирнов, то підійшов до нього і приголубив хлопця.
Після Літії почесні гості та духовенство відвідали мавзолей патріарха Мстислава, де прозвучала поминальна молитва. Перед храмом Президент спілкувався з учасниками зустрічі та сфотографувався з ними.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply