Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Понад тисячу доларів, зароблених учнями, передали фронту

Автор:

|

Квітень 14, 2022

|

Рубрика:

Понад тисячу доларів, зароблених учнями, передали фронту
Продаж писанок

На тлі колосальної волонтерської допомоги Україні з боку простих американців розкажу про один, здавалося б, незначний, на перший погляд, епізод такої допомоги. Йдеться про скромну суботню українську школу для дітей до десяти років при Українській православній церкві Святої Трійці (настоятель — о. Тодор Мазур) на Мангеттені у Нью-Йорку. Вчителі цієї школи Олена Дорожинська-Гошовська (директорка), Надія Лешко, Надія Гожда, Оксана Данченко, які працюють тут також на волонтерських засадах із часу заснування школи 2013 року, організували урок традиційного щорічного розпису писанок дітьми. Але цього року провели його не лише задля мистецьких вправ, а в рамках спеціальної акції «Писанка для фронту». Вчителі ініціювали продаж цих писанок біля церкви, яка, до слова, розташована у місці компактного проживання американців італійського та китайського походження.
Така мета особливо надихала дітей. Долучились батьки, які допомогли естетично оформити кожну писанку в спеціальний відкритий кошичок. При вході до церкви, де вже був створений постійно діючий куточок «Допоможіть українським дітям», організували місце продажу писанок. Поряд встановили яскравий банер Buy Ukrainian. Support Ukraine, який здаля привертав увагу перехожих. За доброчинні кошти його виготовили парафіяни церкви — подружжя Богдан і Катерина Яремко. Придбали українські прапорці. А для самого продажу створили різновікову команду волонтерів, яку очолила директорка Гошовська. Вона залучила усю свою родину: діточок Устю, Меланію, Івана, їхнього татка Сергія та дідуся з бабусею. Їм допомагали інші школярі (по черзі грілися в церкві, бо було холодно). Серед них були Діма і Роман Гожда — внуки вчительки Надії Гожди, Семен та Едуард Бойко — внуки парафіянки Надії Тодеріки й інші. Акція продажу тривала три неділі поспіль після Служби Божої — 26 березня, 2 та 9 квітня.
Так традиційний урок розпису писанок перетворився в патріотичний урок українським дітям тривалістю в чотири тижні. Виховне значення для дітей — величезне. Тепер вони знають, що таке війна, чого вона вартує й які забирає жертви. Знають більше про Україну й її страшного ворога. Продаючи писанки, вони поширювали ці знання і серед американців, які цікавилися цією акцією й дізналися з уст українців, яка біда твориться в нашій Батьківщині, ознайомилися з нашим стародавнім народним мистецтвом і творчістю наших дітей.
Учасники акції дуже пишаються, що дві родини з Великої Британії і троє людей з Каліфорнії (тут були в турпоїздці) повезли додому українські писанки, виготовлені школярами церкви. Декому навіть подарували. Бо основне в цій акції не тільки кошти, а й духовні цінності нашої Батьківщини України.
В результаті акції більше тисячі доларів уже передано воїнам на передовій Харківського напрямку. В одного із батьків саме серед оборонців підступу до Харкова виявився університетський колега. Діти ж хотіли передати зароблені кошти саме солдатам-захисникам. Їм наша шана і подяка за захист України.
Як повідомляв «Міст», на кордон України відправлять танк-писанку.

Лідія Корсун

About Author

Meest-Online