Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Поминальні заходи на Флориді

Автор:

|

Листопад 28, 2019

|

Рубрика:

Поминальні заходи на Флориді
Панахиду в церкві св. Андрія відправляють о. Василь Петрів, о. Олег Сацюк, о. Іван Фатенко

Українська громада в південно-західній Флориді гідно відзначила пам’ять жертв Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр. 24 листопада в церкві св. Андрія в Норт-Порті відбулася соборна панахида в сослуженні отців української православної та української греко-католицької громад. Члени громадського комітету тримали засвічені свічки, а ветерани прибули з прапорами — американським, українським і місцевим (пост 40).
Після урочистої панахиди присутніх запросили до зали Осередку св. Андрія, де їх привітала голова Товариства української мови Віра Боднарук. Вона згадала, що українці в діаспорі довгі роки прагнули довести до свідомості вільного світу, що Голодомор був штучним голодом, геноцидом українського народу, від якого загинуло від 7 до 10 млн невинних українців. Тема, заборонена в Радянській Україні довгі роки, нарешті вийшла назовні у незалежній Україні.
Зараз в Америці майже половини штатів визнала Голодомор геноцидом. Але штат Флорида ще цього не ухвалив. Тому вдаються до значних зусиль, аби це сталося найближчим часом. І щоб тему Голодомору-Геноциду ввели у шкільну програму на рівні з Голокостом!
Присутніх запросили переглянути короткий фільм Stalin’s Secret Genocide, а опісля — на перекус. В залі на великій дошці розмістили мапу України, де були зазначені пам’ятники жертвам Голодомору по всій державі. Також вивісили світлини пам’ятників Голодомору в різних містах Америки та Канади.
Висловлюємо щиру подяку членам громадського комітету за проведення цього заходу пам’яті, до якого долучилися: від організації ветеранів — Євген Томашоский, Мар’ян Бойсюк, Микола Компанієць, В. Бистряник; від Товариства української мови — Віра Боднарук (голова), Неля Лехман, Іванка Олесницька, Богдан Боднарук; від Осередку ім. св. Андрія — Віктор Лісничий (голова), Дарія Томашоска, Галина Ліснича, Клара Шпічка; від Союзу українок Америки — Леся Попель (голова), Рома Гуран; від Українсько-американського клубу — Одарка Горбачевська, Катя Стецюк; від парафії св. Марії — Лариса Шпон, Оксана Лев.
Громадський комітет Південно-західної Флориди, світлина Віктора Лісничого

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply