Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Пом’янули патріарха УАПЦ Мстислава

Автор:

|

Червень 19, 2019

|

Рубрика:

Пом’янули патріарха УАПЦ Мстислава

Владика Даниїл

З нагоди 26-х роковин відходу у вічність патріарха Київського й усієї Руси-України Мстислава Скрипника, до його мавзолею в Українській православній церкві св. Андрія Первозванного у Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) 11 червня прийшли служителі Української православної церкви США та православні миряни.
Панахиду відслужив архієпископ Даниїл Зелінський. Йому співслужили о. Юрій Сівко‚ о. Василь Пасакас‚ о. Василь Шак, о. Олександр Пугальський і семінаристи. Владика Даниїл прочитав заповіт патріарха Мстислава‚ розповів про його життя та служіння‚ звернув увагу на рядки заповіту‚ викарбувані на стіні мармурового саркофагу: «Не забуваймо предків. Не ховаймо їх від наших дітей. Нагадуймо раз по раз славу предків своїх, не цураймося її, бо це й наша слава. Ідемо в майбутнє мудрістю й досвідом предків своїх озброєні!»
В останньому слові патріарх писав: «Ще, мої дорогі земляки, діти й собраття во Христі, молю вас і закликаю до братньої єдности та святого миру задля Бога Спасителя нашого, задля нашого багатостраждального народу, задля великомучениці Церкви рідної і многостраждальної Матері-України. Об’єднання православних церков України як історична необхідність, щоб історично вижити і закріпити своє місце серед вільних народів світу, є можливим, як не раз уже казав, лише довкола Української автокефальної православної церкви як Церкви-Мучениці, яка ніколи не зраджувала свій народ і свою віру. Жертви її всі ми знаємо. Треба глянути один одному в очі і сказати, що ми хочемо об’єднання, ми будемо його мати. І не відкладаючи берітеся за здійснення цієї Богові і народу нашому Бажаної ідеї. На засадах чесноти перед Богом і народом нашим приступаймо до діла, мої рідні!»
Після панахиди владика Даниїл у своїй проповіді зупинився на історії Православної церкви України‚ а також на її сучасному становищі у відновленій Українській державі.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply