Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Помер американський генерал українського походження

Автор:

|

Жовтень 25, 2021

|

Рубрика:

Помер американський генерал українського походження
Микола Кравців

Пішов у вічність, українець генерал-майор Ніколас (Микола) Кравців, який був радником із питань України в Міністерстві оборони США. Він сприяв питанням розвитку двосторонньої військової співпраці України та США, а також спрямування українських офіцерів на навчання до США. Відслужив два терміни у В’єтнамі.
Співчуття рідним і близьким висловило Посольство України у Вашинґтоні. «Нехай найкращі спогади та світла пам’ять про нього стануть розрадою та допоможуть пережити цю непоправну втрату», — йдеться в повідомленні.
Микола Кравців народився 28 листопада 1935 року в сім’ї Богдана та Неоніли Кравців у Львові. В часи Другої світової війни родина переїхала до Німеччини, а 1949-го — до США. Замолоду Микола зростав у філадельфійській українсько-американській громаді і розмовляв українською мовою. Він був членом «Пласту» та навчався у Військовому інституті Бордентавну. 1955 року вступив до Військової академії США у Вест-Пойнті, де він грав в університетській команді з футболу, став командиром кадетського полку. Навчання закінчив 1959-го.
Як повідомляв «Міст», помер колишній державний секретар США Колін Павелл.

About Author

Meest-Online