Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Показали фільм «Від серця до серця»

Автор:

|

Червень 12, 2020

|

Рубрика:

Показали фільм «Від серця до серця»

4 червня ц. р. минула перша річниця інтронізації преосвященного Бориса (Ґудзяка) архієпископом Української католицької архієпархії Філадельфії та митрополитом Української католицької церкви в США. З нагоди цієї річниці на «Живому телебаченні», онлайн-телеканалі Української греко-католицької церкви (УГКЦ), транслювали в прямому ефірі 17-хвилинний документальний фільм під назвою «Від серця до серця».
У кінострічці Петра Дідули відтворено інтронізацію владики Бориса Ґудзяка, яка відбулася 4 червня 2019-го у контексті Тижня молитви, святкування, єдності та місії «Від серця до серця» у соборі Непорочного Зачаття в Філадельфії за участи Блаженнійшого Святослава і майже половини єпископів Синоду УГКЦ, Папського Нунція архієпископа Крістофера П’єра, кардиналів Нью-Йорка та Ньюарку, архієпископа Філадельфії Чарльза Шапю, та ще 20 американських єпископів, а також інші події тижня «Від серця до серця». Зокрема, у фільмі можна побачити миттєвості Дня молоді, конференції в Католицькому університеті Америки, зустрічі духовенства і монашества, знакової лекції Джорджа Вайґеля, епізоди символічної Служба зцілення, а також святкового барбекю і навіть імпровізованого чемпіонату з американського футболу. Автор також зібрав доволі широку мозаїку вражень і рефлексій учасників — різного віку, походження та мовної приналежності — місцевих, котрі готували свято, і тих, хто тоді з’їхалися з різних куточків Північної Америки, Європи й України, щоб, як висловилася одна з коментатором, «з любов’ю передати владику до Філадельфії». Фільм показує зустріч світів, у яких жив і служив владика Борис Ґудзяк.
«Цей фільм, як і сам тиждень, який був нашою спільною з архієпархіальною спільнотою візією, є пропозицією постави. Ми спільно шукаємо відповідь на запитання: як бути християнами, Церквою, східними католиками українського походження в динамічній культурі Америки ХХІ ст.», — зазначає митрополит Борис. Він звернув агу на символічність того, що демонстрація фільму відбувалася впродовж тижня, коли християни, котрі слідують за григоріанським календарем, вже відсвяткували неділю Зіслання Святого Духа, а ті, хто за юліанським, його очікували. «Бо остаточно наше служіння має бути Божою справою, а не нашою. Ми прагнемо відкритися на дари Святого Духа — мудрість, розум, раду, кріпость, знання, побожність і страх Божий, жити і ділитися ними так, щоб видимими були Його плоди — любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість», — наголосив митрополит.
Рік, що минув, був для владики Бориса Ґудзяка роком знайомств і зустрічей — із парафіями, школами, молодіжними, громадськими організаціями, що представляють всі хвилі і покоління української еміґрації. Поки не було карантинних обмежень, він відвідав 43 з 63 парафій Філадельфійської архієпархії. «Я знайомлюся з Америкою XXI ст. Варто наголосити, що позитивно і по-братерськи мене зустріли і приймають не лише вірні і в українській громаді, а й римо-католицькі єпископи, академічне середовище та загально-американські католицькі медіа», — зазначив архієпископ.
Необхідно зауважити, що фільм «Від серця до серця» зняли у двох мовних версіях — українською й англійською. Його можна буде переглянути обома мовами на інтернетресурсах Філадельфійської архієпархії або на YouTube за посиланням.
Прес-служба Української католицької митрополичої архієпархії Філадельфії

Як повідомляв «Міст», раніше владика Ґудзяк закликав американців молитися за Україну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply