Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Поезії Шевченка звучали в Перт-Амбої

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Поезії Шевченка звучали в Перт-Амбої

9 березня залу школи при Українській католицькій церкві Успіння Пресвятої Богородиці в Перт-Амбої (штат Нью-Джерзі), ущерть заповнили парафіяни та гості, що прийшли на відзначення 200-річчя Тараса Шевченка. Про життя та творчу спадщину поета розповіли Ірина Борса й Андрій Вовк, супроводжуючи виступ слайдами. 

Окрасою концерту був спів хору «Боян» під керівництвом Алли Коростіль, який виконав пісні на слова Кобзаря «Реве та стогне», «Думи мої». «Заповіт». Також у концерті виступили з піснями жіночий і чоловічий склади цього хору.
Ведучими концерту були Алла Коростіль і Богдан Дидик. Вони декламували вірші українського генія, чим додавали цілісності всій програмі. Поезії Тараса Шевченка та Лесі Любарської читали Оля Листюк, Галина Ступак, Роман Борса й Алла Коростіль. Богдан Дидик декламував власний вірш «Величаймо тую славу», а Ірина Стремська виступила з власною піснею «Шевченківські рядки».
Співав дует у складі Анни Лоренс і Андрія Вовка, до яких у пісні «Садок вишневий» приєдналася Ксеня Яворська, котра виступила також із піснею «І багатая я». Ірина Стремська, Алла та Степан Коростілі виконали пісню «Молитва за Україну».
Сльози зворушення викликала в присутніх у залі вистава за поемою Тараса Шевченка «Наймичка», участь у якій брали Ірина Стремська, Алла Коростіль, Марія Шкільна, Богдан Дидик, Роман Брик, Роман Борса, Василь Кичула. На сцені було майстерно відтворено куточок українського села.
Вершиною свята стала його фінальна частина, у якій було вшановано пам’ять «Небесної сотні». Фотографії полеглих на Євромайдані в Києві утворили галерею слави на стіні зали. Хор «Боян» заспівав пісню «Вольная воля» Арнольда Святогорова на слова Юрія Близнюка. Творчою знахідкою були сольні заспіви хористів у процесі спільного виконання. Перед хором підлітки та діти винесли прапори України та її революційних рухів, символи молодої держави, різьблений портрет Шевченка, пшеничне колосся.
Парох церкви о. Іван Турик у палкій промові прославив Кобзаря, розповів про боротьбу України за кращу долю та закликав вшанувати героїв Майдану хвилиною мовчання при схилених на знак жалоби прапорах, виконати Гімн України. Присутні співали всі разом, а потім супроводжували дійство патріотичними вигуками. Парох також подякував усім організаторам вечора вшанування великого поета, а особливо підкреслив творчу діяльність Алли Коростіль, котру він назвав народною артисткою парафії.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply