Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Пластова оселя відкриває нові перспективи

Автор:

|

Грудень 25, 2020

|

Рубрика:

Пластова оселя відкриває нові перспективи
Схема земельний ділянок

«Новий сокіл», найстаріша пластова оселя у США, що розташована неподалік від міста Баффало (штат Нью-Йорк), офіційно подвоїлася в розмірах. Нещодавно завершили процес придбання прилеглої земельної ділянки, 39,1 акрів землі з двоповерховим будинком. Це вперше за понад 50 років «Пласт» отримав унікальну нагоду збільшити площу існуючої пластової оселі.
Наприкінці 2019-го земельна ділянка була несподівано оголошена на продаж. В лютому ц. р. «Новий сокіл» розпочав кампанію збору коштів в надії зібрати достатньо грошей для придбання землі. З підтримкою Крайової пластової старшини (КПС) кампанія була терміново розголошена не тільки пластунам, а й усій українській громаді.
Реакція була швидкою: до липня 2020-го зібрали достатньо грошей не лише на перший внесок, а й на повний кошт придбання. Додаткові кошти будуть спрямовані на ремонт та обслуговування будинку, який є частиною придбання нової землі. Вдалося зібрати $348,000. Щедрість донорів особливо заслуговує на увагу з огляду на пандемію.
КПС і «Новий сокіл» хочуть висловити щиру подяку за підтримку всім донорам, у т. ч. пластовим куреням, станиці, фундації, українським кредитівкам та окремим донорам, які зробили можливим придбання цієї землі. Ми розглядаємо це як належне вшанування наших батьків, дідусів і бабусь, чия напружена праця та передбачення у ХХ ст. призвели до заснування багатьох пластових осель у Північній Америці, в т. ч. «Новий сокіл», які продовжують діяти у ХХІ ст.
2021 року «Новий сокіл» планує виконати необхідні ремонтні роботи по будинку, який був частиною купівлі землі. Крім того, ця пластова оселя продовжить попередню кампанію «Три будівлі для «Сокoла», розпочату 2018-го, яка була призупинена на користь кампанії зі залучення земельних ділянок. Відбудувавши перший новацький курінь 2019 року, «Новий сокіл» сподівається 2021-го збудувати другий і більш амбіційний будинок: приміщення для адміністрації та шпиталику. Пожертви все ще потрібні і були б дуже oцінені. Детальніша інформація — на сайті.
Як повідомляв «Міст», «Пласт» провів крайовий з’їзд у Канаді.

Петро Елиїв, Григорій Ткачук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply