Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Підтримали інтернат для безнадійно хворих

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

Підтримали інтернат для безнадійно хворих
Олена Полонець (у центрі) з модельками

Олена Полонець (у центрі) з модельками

Активісти благодійної організації «Українська благодійницька мережа» 6 грудня запросили доброчинців на обід і показ української моди в Українському американському культурному центрі у Виппані (штат Нью-Джерзі). Метою зустрічі була допомога у придбанні ліжок дитячому інтернату в с. Залуччя Івано-Франківської області. Це — вкрай особлива установа. У дитячому будинку-інтернаті проживають діти та молодь із особливими розумовими та фізичними потребами. Вони — сироти або діти, позбавлені батьківської опіки. Значна частина вихованців має складні фізичні вади, не може самостійно пересуватися й обслуговувати себе. У червні ц. р. в інтернаті було 134 вихованці‚ з них 40 не могли ходити, 81 особа — старша 18 років.
У житті цієї установи існує чимало труднощів. Вихованці‚ котрі лише повзають‚ не гуляють у прохолодну погоду. Не всі приміщення відремонтовані. Не вдалося зберегти коня для лікувальної верхової їзди (іпотерапії)‚ якого подарували благодійники. Та й заняття з верхової їзди не були організовані як слід. Чекає на оновлення басейн. Бракує досвідчених працівників. Акція «Святий Миколай іде до сиріт» до цього дитячого будинку не доходила, бо керівництво не давало можливості волонтерам виконати умови цієї акції.
У кімнатах — дуже тісно. Ліжка розташовані так щільно, що до деяких важко навіть підійти. Цю проблему можна вирішити, якщо переселити частину дітей у спальний корпус, який зараз не використовується, бо потребує капітального ремонту. Добровольці замінили старі матраци з поролоновим наповненням на нові матраци українських виробників‚ але потрібні водонепроникні наматрацники. Благодійники вже передали дитячому будинку 213 дорослих і 65 дитячих наматрацників, але потрібно ще 70 дорослих і 45 дитячих. Також потрібні нові ліжка — заміни потребують 30 із них. І саме для їхнього придбання й було проведено акцію у Виппані. Адреса інтернату: вул. Шевченка, 179а‚ с. Залуччя-Долішнє‚ Снятинський район‚ Івано-Франківська область, 78363, Україна.
У показі моди брала участь Євгенія Борідка‚ котра 22 листопада ц. р. на п’ятому конкурсі українських красунь у Чикаґо (штат Іллінойс) отримала титул «Міс українська діаспора-2015». Вона народилася в селі Гоголеве на Полтавщині (колишній маєток батьків Миколи Гоголя-Яновського і власність полкового писаря Яновського), до США приїхала сім років тому і стала студенткою Університету Нью-Джерзі.
Інші нагороди в конкурсі посіли Віталіна Мельничук, родом із Чернівців і Марта Петрушкевич зі Львова. Титул «Міс глядацьких симпатій» отримала Інна Костишева з Кам’янця-Подільського. Найвродливішій дівчині діаспори було вручено грошову нагороду та квиток на політ в Україну в два боки.
«Дизайн-студія Оксани Полонець» із Києва спеціально для конкурсу красунь підготувала дві колекції суконь, оздоблених вишивкою. Саме такий одяг створює учасниця багатьох виставок одягу зі золотими руками. На роботах Оксана — волошки, соняхи, калина та маки. Студія виникла 11 років удома у майстрині. 2007-го до неї звернулася Марія Черкунова, українська учасниця конкурсу «Королева світу», з проханням пошити сценічний одяг. Одразу після того конкурсу багато людей почали замовляти сукні і тепер студія має зіркову колекцію одягу, виготовленого для артистів та інших публічних персон.
Обидві свої колекції п. Полонець привезла до Виппані. Їх представили публіці не професійні модельки‚ а вродливі дівчата‚ котрі погодилися добровільно взяти участь в акції. Були на подіумі й юнаки у вишиваних сорочках. Провести показ допомагали Олена Черкашина, Оксана Ізбянська‚ Вікторія Грицько‚ Галина Кушик‚ Андрій Малиновський та інші помічники. Перед залою Віра Лотоцька зі сином Миколою продавали пам’ятки‚ виготовлені дітьми на допомогу сиротам.
Ведучою імпрези була Наталя Малиновська. Гостей від Українського конґресового комітету Америки й Української американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч» привітав Михайло Козюпа. У залі переважали жінки‚ більшість прийшла у вишиванках.
Спершу модельки показали традиційні вишивані сукні‚ а далі — вечірні й урочисті. Зала зустрічала дівчат схвальними вигуками. Але особливо тепло вітали вихід «Міс-2015» та її вітальне слово. Після показу відбулося масове фотографування з красунями.

Лароін Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply