Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Перт-Амбой має свою кредитівку

Автор:

|

Серпень 15, 2013

|

Рубрика:

Перт-Амбой має свою кредитівку

У Перт-Амбої (штат Нью-Джерзі) 4 серпня було врочисто відкрито новий відділ Української національної федеральної кредитової спілки. На торжество прибули численні працівники цієї кредитової кооперативи й інших фінансових організацій, священики, журналісти, представники громадськості. Господарювала на святі головний управитель Наталя Пачашинська.

Будівля нового відділу була споруджена 1910 року серед міста для пожежної частини, потім у ній містилася забезпеченева компанія, а тепер у ній — українська кредитівка. Після великих опоряджувальних робіт ця споруда змінилася до невпізнання.
Сама кредитівка була заснована 1965-го як частина української православної спільноти й отримала назву «Українська православна федеральна кредитова спілка». У жовтні 1995 року в Нью-Йорку було відкрите її нове бюро. Першими членами кредитівки були 50 осіб, а тепер у ній — понад 7 тис. членів. Кредитівка має крім головного бюро в Українському народному домі Нью-Йорку свої відділи у Брукліні, Савт-Бавнд-Бруку та Картереті.
Кредитівка працює стабільно, постійно зростає. 2012 року її активи сягнули 145 млн USD проти 136,3 млн USD у попередньому році. Чистий прибуток за 2012 рік становив 213 тис. USD. Він міг би бути більшим на 116,7 тис. USD, але цю суму треба було внести на програму стабілізації кредитівок і в страховий фонд Національної спілки. Також понад 49 тис. USD було передано на потреби українських церков, установ і організацій із метою розвитку освітніх і культурних програм.
Кредитівка тісно співпрацює з молодіжною організацією «Пласт» і Спілкою української молоді, з Українським конґресовим комітетом Америки, Організацією оборони чотирьох свобід України, дипломатичними представництвами України в США. Водночас, кредитівка здійснює заходи щодо зменшення витрат на власне утримання, удосконалення операційних і інформативних технологій, якими займається Роман Василик.
У день свята провідником церемонії був головний фінансовий управитель кредитівки Зенон Галькович. Він запросив усіх зібратися перед фасадом будівлі, де вже була протягнута синьо-жовта стрічка. Із вітальним словом до учасників свята звернувся голова дирекції Степан Качурак. Виступила посадник міста Вільда Діас, яка відзначила важливу роль української громади в житті міської спільноти та побажала успіху на новому місці відділові кредитівки, який очолює Олексій Будакевич. У святі взяли участь також інші керівники служб міста. Разом зі Степаном Качураком п. Діас розрізала стрічку, й усі увійшли в приміщення кредитівки. На свято прибули священики — оо. Юрій Сівко, Василь Владика, Роман Свердан, о. диякон Павло Макар, які після молитви освятили приміщення.
Усі учасники врочистої події були запрошені на другий поверх, до великої зали, де за щедрим частуванням свято було продовжене. Вітання виголосив один із фундаторів кредитівки, а тепер голова Контрольної комісії Всеволод Саленко, а також віце-президент Української американської федеральної кредитової спілки «Самомопіч» Ярослав Завійський. Свято тривало в дружньому спілкуванні.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply