Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

Перепис населення США: пишімо, що ми українці

Автор:

|

Березень 25, 2020

|

Рубрика:

Перепис населення США: пишімо, що ми українці

Уже зовсім скоро, 1 квітня, відбудеться День перепису населення США. 2020-го перепис населення Сполучених Штатів може стати першим цифровим. Цього року американські домівки вже отримують поштою листа з 12-цифровим ідентифікаційним номером та інструкцією, як за цим номером зайти на державну сторінку www.my2020census.gov, аби відповісти на запитання анкети. Також можна буде відповісти поштою або телефоном. Оскільки, відповідно до Конституції США, участь у переписі зобов’язані брати всі, просимо це зробити до 1 квітня або не пізніше кінця підрахунку даних, який подовжили до середини серпня через поширення коронавірусу.
Український конґресовий комітет Америки (УККА), найбільше громадське представництво американців українського походження, наголошує на важливості реєстрації кількості людей українського походження у Переписі населення США. На підставі нашої церковної статистики, братських та інших організаційних членів УККА вважає, що кількість американців українського походження сягає близько 2 млн людей. Але в офіційних записах цих статистичних даних немає, через різні причини, зокрема, й тому, що імміґранти з України неправильно вписували країну їхнього походження в анкетах попередніх переписів населення.
Статистичні дані, зібрані Бюро перепису населення США, визначають, яке державне фінансування призначать громадам щороку, та суму фінансування від Федерального уряду для кожного штату та місцевих громад на наступне десятиліття. Чим більше українців запишуться як українці у Переписі населення США, тим більше наша українська громада отримає коштів від держави.
УККА просить усіх членів української американської громади обов’язково відповісти на запитання № 9 (RACE or ORIGIN), і заповнити простір в низу, написавши слово UKRAINIAN.
1960 року Бюро перепису населення США визнало Україну окремою єдністю та країною, а українську мову — окремою мовою. Український конґресовий комітет Америки зумів досягнуто цього після десятиліть відстоювання інтересів української американської громади, що було підтверджено листом до УККА Міністерства торгівлі США перед Переписом населення США 1960-го.
Для Перепису населення США 2020 року Бюро перепису населення США підготувало текст 59 мовами, в т. ч. помічник українською (доступ в Інтернеті) та доступні версії анкети з великим друком та американської жестової мови, які доступні в Інтернеті за посиланням. Пресслужба УККА

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply