Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Парафія привітала свого настоятеля

Автор:

|

Листопад 21, 2018

|

Рубрика:

Парафія привітала свого настоятеля

В Українській православній церкві Святої Покрови Київського патріархату в Кліфтоні (штат Нью-Джерзі) парафіяни урочисто відзначили десятиріччя виконання обов’язків настоятеля церкви, протоієрея Ярослава Яріша.
Понад десять років тому наша парафія переживала важкий період. Старші парафіяни поступово відходили, їх залишалося все менше. Проте в ті часи о. Михайло Земляченко постійно переконував: «Бог нас не залишить, він нам допоможе». І коли десять років тому настоятелем церкви став о. Ярослав Яріш, почалося її відродження. З перших днів перебування на посаді настоятеля священик своєю роботою, побожністю, простотою та добротою об’єднав людей, організував їх. Своїми силами громада відремонтувала храм, й у цьому слід відзначити І. Худика, О. Дубину, Л. Бідника, М. Ябчанку й інших парафіян. Внутрішній ремонт стін, підлоги, вікон, дверей зробили Е. Коростіль, В. Криж, Б. Бложко. Внутрішнє художнє оформлення і розпис стін, стелі під керівництвом нашого художника В. Рибалта виконали Е. Коростіль, М. Глова та Б. Музичак. Ця робота ще триває, а В. Рибалт готує образи Хресної дороги Ісуса Христа. Крім цього, о. Ярослав власним коштом придбав і пожертвував позолочений престол для вівтаря, зберігши під ним оригінальний дерев’яний престол, встановлений ще засновниками церкви.
Тепер за рахунок четвертої хвилі еміґрантів із України наша парафія постійно зростає, приходить чимало молоді з дітьми. Силами батьків в приміщеннях храму облаштували кімнату для дітей, кількість яких значно зросла. Настоятель упевнений, що якщо до церкви приходять діти — парафія має майбутнє. Він постійно проводить із ними заняття, готує до першого причастя. Щорічно перед початком навчального року о. Ярослав благословляє учнів і студентів на навчання.
Він став духовним батьком і наставником нашої громади. В своїх молитвах завжди згадує про Україну, ми молимося за свою державу, за свій народ, за тих, хто боровся і зараз бореться за неї, за перемогу над ворогом. Ми постійно відчуваємо себе разом із Україною, її невід’ємною частиною. З перших днів російсько-української війни о. Ярослав підтримав пропозицію парафіян надавати посильну допомогу Україні. З того часу і по сьогодні ми збираємо кошти, які відправляємо пораненим на Батьківщину. Загалом відправили близько 20 тис. USD і майже 20 посилок тяжкопораненим воїнам і сім’ям тих, хто загинув. Сім’я В. Лазірка постійно зустрічається з пораненими українськими воїнами України, котрих лікують у госпіталях США і також передають їм зібрані кошти.
Своєю роботою о. Ярослав здобув пошану і повагу всіх парафіян. У зв’язку з десятиліттям його служіння в нашій парафії, з ініціативи заступника голови управи церкви Сільвії Білобронь, парафіяни підготували своєму настоятелю несподіваний дарунок. Після закінчення недільної служби Божої Павло Шийка від імені всіх присутніх привітав його зі славетною річницею, подякував за працю, побажав здоров’я й успіхів у майбутньому та подарував образ «Неустанної помочі», створений нашим художником В. Рибалтом. Священик від несподіванки був такий розчулений, що не зміг говорити і лише вимовив: «Дякую, що ви є. Не було б вас, не було б і мене».
Після цього всіх запросили на святковий обід, який приготували наші жінки. Настоятелю вивезли до столу величезний торт, понад метр висотою, спечений парафіянкою М. Музичак. Торт був не лише великий, а й смачний, його скуштували всі присутні. На святі були також присутні представники сусідньої церкви Святого Воскресіння на чолі з о. Олексієм Гольчуком і представники кредитівки NOVA UA Валерій Богатчук із дружиною Іванною Лотошинською.

Володимир Кривоніс

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply