Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Острозькі гості відвідали Нью-Джерзі

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Острозькі гості відвідали Нью-Джерзі
Д-р Пасічник і д-р Якобчук покладають квіти на могилу Миколи Левицького

Д-р Пасічник і д-р Якобчук покладають квіти на могилу Миколи Левицького

Нещодавно у Нью-Джерзі побували з робочим візитом Герой України Ігор Пасічник, ректор Національного університету «Острозька академія», й Едуард Балашов, керівник відділу закордонних зв’язків цього навчального закладу. Їх зустрів і супроводжував Леонід Якобчук, почесний професор академії.
Гості поклали квіти у Савт-Бавнд-Бруку на могилу Миколи Левицького, президента Української Народної Республіки у вигнанні, а також відвідали Меморіальний цвинтар поховання вояків УПА, могилу Ігоря Ольшанівського, засновника Конґресової комісії США з дослідження Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр. в Україні, могили інших відомих осіб. Після цього вони взяли участь у Службі Божій в Українській православній церкві св. Андрія Первозваного, яку відслужили оо. Юрій Сівко й Іван Лишик. Того ж дня в «Українському селі» їх гостила меценатка академії Броніслава Скорупська, котра подарувала університетові дві бронзові скульптури Петра Капшученка.
Наступного дня гості відвідали головну канцелярію Українського Народного Союзу (УНС), де відбулася зустріч із президентом Стефаном Качараєм і працівниками організації. Вони переглянули відеофільм про академію. Ректор Пасічник розповів про відновлення університету та його наступні завдання, головними з яких він вважає допомогу у психологічній реабілітації учасників війни на сході України, забезпечення державних органів випускниками, котрі виросли в академії поза корупцією й іншими негараздами сучасного суспільства, подальше будівництво корпусів університету.
Ігор Пасічник вручив подяку УНС за благодійну допомогу, а учасники зустрічі заспівали гостеві «Многая літа» з нагоди дня його народження 19 жовтня. Острозькі гості відвідали також українські установи в Чикаґо, Нью-Йорку та Рочестері.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply