Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Осінній сезон у Норт-Порті

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Осінній сезон у Норт-Порті
Перший ряд: Леся Попель, Богданна Більовщук, Ліда Бойко, Рома Ґуран, Віра Боднарук, Катя Стецюк, Галя Ліснича. Другий ряд: Ненсі Возна, Одарка Горбачевська, Дарія Томашоска, Анн-Марі Сусла, Євген Томашоский і Роман Рондяк

Перший ряд: Леся Попель, Богданна Більовщук, Ліда Бойко, Рома Ґуран, Віра Боднарук, Катя Стецюк, Галя Ліснича. Другий ряд: Ненсі Возна, Одарка Горбачевська, Дарія Томашоска, Анн-Марі Сусла, Євген Томашоский і Роман Рондяк

Після гарячого та дощового літа громадське життя в південно-західній Флориді оживає і громадський комітет переглянув календар імпрез. На 29 жовтня 56-й відділ СУА планує свій традиційний пікнік для членів громади. 12 листопада Українсько-американські ветерани відзначатимуть традиційний день пам’яті ветеранів Америки за участі офіцерів із України. 18 листопада Українсько-американський клуб на своїх сходинах покаже відеомонтаж із відкриття пам’ятника жертвам Голодомору у Вашинґтоні.

На 13 грудня припадає храмове свято Українського осередку ім. св. Андрія і в цей час планується урочисте відзначення 40-річчя осередку, який був заснований сенатором Павлом Юзиком і родиною Різників. Цей осередок став народним домом для української громади в південно-західній частині Флориди. Тут було збудовано каплицю, в якій могли відправляти богослужіння українські християнські громади, велика зала з кухнею для масових зборів і бібліотека ім. Сенатора Юзика. А через кладку побудовали кондомініум для всіх бажаючих проживати близько своєї громади.
Із часом каплиця виявилася замалою для все зростаючої громади, де більшість була греко-католиками. Вони зібрали кошти і побудували величаву церкву Пресвятої Богородиці з прицерковною залою неподалік від храму. Зараз у капличці осередку відбуваються Служби Божі для православної громади, тут розташовані домівки Українсько-американських ветеранів, 56-го відділу СУА й Українсько-американського клубу. Ці організації проводять там свої місячні сходини та різні інші імпрези. Громадський комітет координує роботу організацій і відповідає за п’ять спільних імпрез — свято Злуки, річниця Шевченка, роковини Чорнобиля, День Незалежності та вшанування жертв Голодомору.
Український осередок ім. св. Андрія став громадським центром для всіх українців південно-західної Флориди. Управа осередку на чолі з Віктором Лісничим працює, щоб осередок мав найновіше устаткування і приємний вигляд.
На відзначення 40-річчя Осередку планується випустити пропам’ятну брошуру і провести святочний обід за участі громадського хору. Запрошуються члени родини Юзиків і Різників. Також заплановане відкриття нового приміщення бібліотеки ім. сенатора Юзика й освячення тризуба на честь героїв «Небесної сотні». Осередок запрошує в членство і радо вітає новоприбулих українців, котрі цікавляться громадським життя!
Віра Боднарук, світлина Віктора Лісничого

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply