Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Оселя імені Ольжича відсвяткувала річницю Незалежності України

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

Оселя імені Ольжича відсвяткувала річницю Незалежності України

Ансамбль «Казка» виконує танець, присвячений героям Майдану

Серед принадливої зелені дубових, грабових і хвойних дерев, неподалік головної залі оселі ОДВУ імені О. Ольжича в Лігайтоні (штат Пенсильванія) розташувалася імпрезова сцена, де було відзначено 23-ту річницю української Незалежності, яку в цей час святкував увесь український світ. Як і щороку, туди прибула значна кількість учасників, у тому числі неукраїнців, котрі, звісно, зі захопленням сприймають українське мистецьке виконання та милозвучність української музики.

Із настрою всіх присутніх можна було помітити, що, незважаючи на нинішній гніт наших воріженьків, український народ був, є й завжди буде здатен протистояти будь-якому насильству та відновлювати свій рух до свободи.
В суботу 16 серпня, пополудні, коли публіка заповнила простір довкола сцени, почалася мистецька програма. На сцену вийшли ведучі Павлина Голов’як і Андрій Добрянський і оголосили перебіг програми.
Відтак, перед присутніми з’явилася група українсько-американських ветеранів поста 42 імені Джека Пеленса з Бетлегема (штат Пенсильванія), після чого квартет «Казка» виконав український та американський гімни та молитву «Отче Наш». Після цього прозвучало привітальне слово від Олеся Процюка, голови ОДВУ.
Мабуть, ніколи українська душа не насититься мистецтвом українських народних танців, які підкріплюють кожного з нас енергією та витривалістю. У ході програми ансамбль «Казка», знаний зі своєї всесвітньої діяльності, потішив численну публіку милозвучними піснями й танцями, які нагадали старшому поколінню юність, а молоде — схиляли до любові до рідної культури.
Аби утвердити цінність українського мистецтва, учасники ансамблю «Карпати» також показали свої вміння, виконавши низку танців, за що присутні винагородили їх щедрими оплесками. А брати Добрянські, також знані в громаді, збагатили вечір народними й козацькими піснями. Відома скрипалька Інеса Тимочко-Декайло просто зачарувала всіх своєю віртуозною грою.
Тут слід згадати й малюка Ігоря Михайла, котрий своєю скрипкою викликав симпатію в публіки, а квартет молодих музикантів додав усім присутнім гарного настрою.
Особливу презентацію показала група танцюристів – про Революцію гідності та героїзм «Небесної сотні». Щире визнання за це належить Андрієві Добрянському, хореографові й постановнику танцю на вшанування героїв Майдану.
Програму було завершено нашим славнозвісним гопаком, а о восьмій вечора відбулася забава, де всі присутні насолоджувалися звуками оркестри Володимира Сизоненка.
У неділю 17 серпня, за годину до полудня, перед молитовницею оселі відбулося привітання нашому митрополитові владиці Стефанові. Його виголосили о. Володимир Баран, парох церкви св. Володимира Великого в Палмертоні, Олесь Процюк, керівник ОДВУ, і його дружина Уляна, а також адміністраторка оселі Леся Стецина. Об 11-й годині в каплиці оселі розпочалася Свята літургія, яку відправив владика Стефан в співслужінні з о. Володимиром.
Брати Добрянські своїми милозвучними голосами не тільки посилювали урочистість цілої Богослужби, але також поєднували її з істиною Господнього буття, а владика Стефан своєю проповіддю висловив надію на перемогу над злом нашої непоборної нації. Опісля було розпочато недільну програму для всіх, хто не мав змоги прибути попереднього дня. Усім тим, хто спричинився до приготування такої вдалої імпрези, заряд ОДВУ й адміністрації оселі висловлюють щиру вдячність.

Богдан Пастушак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply