Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Окружні пластові табори на «Вовчій тропі»

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

Окружні пластові табори на «Вовчій тропі»

Новаки

Пластова оселя «Вовча тропа» в Іст-Четгемі (штат Нью-Йорк) 5 липня ц. р. розпочала таборовий сезон. Таборовики, виховники, батьки й гості зібралися на спортовій площі на офіційне відкриття таборів. Писар ст. пл. Ляриса Оприско-Попель оголосила річний клич: «Раз добром нагріте серце вік не прохолоне».

Подруга Оприско також сказала: «хХоча український славний поет Тарас Шевченко написав ці слова понад 150 років тому, ми бачимо й чуємо, як вони далі лунають в душі. Наші брати і сестри на Майдані місяцями стояли об’єднані гарячими серцями і ніколи не втрачали надії. Так само ми – пластуни, таборовики – об’єднані тут сьогодні. Ми — велика пластова родина із серцями, наповненими вірою, яка вік не прохолоне. Слава Україні!» Усі присутні хвилинним мовчанням віддали шану «Небесній сотні», учасники якої героїчно загинули на Майдані, і тим, хто й зараз віддає життя за єдність і суверенність України.
На відкритті були присутні всі члени Окружної таборової комісії (ОТК) «Вовчої тропи», а також члени Крайової пластової старшини: крайовий комендант таборів — пл. сен. Туня Білик-Шатинська (Лісова Мавка) і референт юнацького вишколу — ст. пл. вірлиця Адя Кнігницька (Спартанка). Приємно було привітати й представити члена Головної пластової булави – головного булавного уладу пластового юнацтва та бунчужного свята — ст. пл. скоба Івана Спринь-Сіроманця з України. Друг Іван таборує на «Вовчій тропі» вже друге літо.
Усіх таборовиків у оселі — 282. Провід таборів: табір новачок — комендантка ст. пл. Оленка Олесницька, бунчужна ст. пл. Гануся Грабовська, писар ст. пл. Оксана Крамарчук; табір новаків — комендант ст. пл. Андрій Лазірко, Хмель, бунчужний ст. пл. Андрій Тарасюк, писар ст. пл. скоб Андрій Шатинський; табір юначок — комендантка ст. пл. вірлиця Христина Темницька, бунчужна ст. пл. Катя Мулик, писар ст. пл. Калина Івасиків; табір юнаків — комендант ст. пл. гетьманський скоб Андрій Зварич-Сіроманець, бунчужний ст. пл. скоб Олесь Пілецький, писар ст. пл. скоб Іван Спринь-Сіроманець.
20 липня відбулося святкування 20-ліття Початкового табору. Курінь «Спартанки» провадить цим табором вже 20 років. Початковий табір — спеціалізований однотижневий табір для наймолодших новаків і новачок віком від шести до семи років.
Метою табору було полегшити перехід до тритижневого пластового табору та навчити дітей самостійності. Розмовляють тут українською.
Голова ОТК пл. сен Дарка Темницька (Чортополоха) подякувала щедрим фундаторам оселі, а особливо кредитівці «Самопоміч» із Нью-Йорка, яка пожертвувала 35 тис. USD на розбудову кухні, Пластовій фундації в Нью-Йорку – за 20 тис. USD пожертви на розбудову кухні, і Народному дому в Пассейку – за 5 тис. USD пожертви на ремонт у каплиці.
Подруга Дарка також виголосила подяку куреневі «Чортополохи» за надзвичайно щиру пожертву на суму 14 тис. USD, призначену на потреби таборовиків. Де би ви не зазирнули, побачите зміни на оселі завдяки цій пожертві. Цьогорічні потреби й направи включали нову прибудову до кухні на збереження харчів, новий дах на кухні та їдальні, нові підлоги в буфеті та шпиталику, нові крісла в буфеті, в таборі юначок — нові душі та відновлені столи в їхній їдальні, нові Coleman Stoves, вжиті на юнацьких прогульках та нові вітряки в новацьких бараках. Ваші пожертви та час сприяють приємному та більш пам’ятному перебуванню всіх учасників таборів.
Наталка Фірко, світлина — Марії Стефурак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply