Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Округ Сарасота із українцями відзначив своє 100-річчя

Автор:

|

Травень 11, 2021

|

Рубрика:

Округ Сарасота із українцями відзначив своє 100-річчя
«Українське село» а Сарасоті

З нагоди 100-річчя округу Сарасота на Флориді місцева публічна бібліотека Джакаранда у м. Веніс запросила 56-й відділ Союзу українок Америки (СУА) організувати виставку українського народного мистецтва та доповідь про українську-американську громаду, яка проживає в цьому окрузі. Слава Стефанишин, музейна референтка відділу, та Рома Гуран, пресова референтка, підготовили виставку українського мистецтва, яка тривала увесь квітень.
Доповідь про українську-американську громаду в окрузі Сарасота підготували Віра Боднарук та Анна-Марія Сусла на суботу 24 квітня. Число слухачів було обмежене до 30 осіб через карантин, а доповідь виголосили на подвір’ї бібліотеки. Через неможливість використати екран для ілюстрації матеріалу доповіді на подвір’ї, надрукували брошурку з відповідними світлинами до тексту, яку підготувала Анна Мацілинська, організаційна референтка Осередку ім. св. Андрія, зі світлинами Віктора Лісничого, голови Осередку ім. св. Андрія в Норт-Порті.
Анна-Марія Сусла цікаво розповіла про перших українських відвідувачів цієї околиці, де є теплі мінеральні води, про пенсіонерів із Північної Америки та Канади. Вони почали селитися тут і заснували свій культурний і релігійний осередок, українські церкви та відділи українських-американських організацій. Зараз тут проживає понад 5 тис. осіб українського походження з різних хвиль приїжджих. Тут існують і активно працюють Українські-американські Ветерани (пост 40), Український-американський клуб, СУА (56-й відділ), Товариство української мови ім. Шевченка, Мужський клуб.
Майже всі названі організації входять у Громадський комітет Південно-західної Флориди. Щороку він організовує спільні відзначення Злуки земель України 22 січня, вечір на честь Тараса Шевченка в березні, пам’ятні заходи про Чорнобильську аварію 26 квітня, святкування Дня Незалежности України 24 серпня, вшанування жертв Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр. Крім загальних імпрез, кожне товариство має ще й свої окремі імпрези: доповіді на різні теми, концерти, щоб збирати фонди на поміч потребуючим (особливо потерпілим на війні на Донбасі), пікніки, церковні свята.
Після виступу Анни-Марії Сусли, бібліотекарка Мері Фішер запросила присутніх до середини книгозбірні, де Ірина Копі продемонструвала писання крашанок, а Богдана Пужик коментувала її роботу. Імпреза була дуже успішною і дирекція бібліотеки Джакаранди щиро подякувала Лесі Попель, голові 56-го відділу СУА, за участь у відзначенні 100-річчя округу Сарасота.
Раніше «Міст» розповідав про культурне життя українців у південно-західній Флориді.

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply