Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Обличчя війни в інтерпретації Дарії Марченко

Автор:

|

Липень 13, 2017

|

Рубрика:

Обличчя війни в інтерпретації Дарії Марченко

Війна на сході України зробила страшні покоси — тисячі загиблих українських воїнів і цивільних, десятки тисяч поранених, сотні тисяч утікачів. За цими воєнними жахіттями виринає тільки одне обличчя — обличчя Путіна, створене з куль, призначених убивати. Мисткиня Дарія Марченко з Києва зібрала 5 тис. гільз і створила з них унікальну монументальну картину великого формату. Твір «Обличчя війни» з’явився 2015 року в
понад 4 тис. публікацій по всьому світу. Перші гільзи для цієї мистецької креації зібрали воїни з поля бою, інші зібрала Дарія в зоні бойових дій на сході України.
Cпівтворцем картини є мистець Даніель Ґрін. Пізніше українські художники Дарія Марченко і Даніель Ґрін представили нові твори зі серії «П’ять елементів війни», зроблені з куль, гільз та інших військових матеріалів — елементів снайперської рушниці, фраґментів ракети «Град», осколків та елементів ґранат. Мисткиня представляє себе як втілення жінки, зміненої війною. Анексія Криму та кількарічна неоголошена російсько-українська війна створили з неї живого свідка, що розповідає про життя і смерть представників цілого покоління, яке виросло з Майдану. Трагедія війни і невинні цивільні жертви у картинах Дарії Марченко перегукуються з одним твором Сальвадора Далі (1941), а ще більше з твором Пікассо «Ґерніка» (1937). Кулі промовисті: вони відстріляні, щоб убити або хоча б поранити. Власне з цього досвіду виріс портрет Путіна — аґресора й диктатора.
Інсталяція розміром 240 х 170 см змінює барви і вираз обличчя залежно від освітлення (див. відео на www.youtube.com/watch?v=UijRQ0AQTNs). «Портрет має безліч характерів, у яких можна розгледіти фатум, страх, гординю, жорстокість і ненависть, жаль і розгубленість, готовність знищити світ (натиснувши на «кнопку») або навіть постати перед Божим судом за скоєне. По суті, цей портрет символізує емоційну багатоликість війни», — зазначає художниця.
Американський інвестор Реймонд Стейпелс, cпівзасновник Nexcom Telecommunications LLC, після того, як побачив і почув у теленовинах у Празі про картину Дарії Марченко, її розповідь про Майдан і події на сході України, запропонував стати її спонсором й організував виставки «Обличчя війни» у світі. Перша відбулася у США в палаті Рейберн у Вашинґтоні 2015 року. Вона відкрилася одночасно з виступом Путіна у Нью-Йорку на Генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Для виставки в столиці США організатори також розклали перед портретом колючий дріт.
Тепер Дарія завершила серію з п’яти картин «П’ять елементів війни» — про темні сили, що стоять за воєнними конфліктами в сучасному світі. Серія складається з таких робіт: «Серце війни», «Мозок війни», «Плоть війни», «Обличчя війни» та «П’ятий елемент, або Людина-Мушля-Гроші». Кожна робота є окремим самостійним твором і водночас кожна з них пов’язана з іншими, створюючи загальну композицію. Частини «Алхімія» і «Честь» доповнюють концепцію всієї серії. Прем’єра цієї унікальної виставки у США відбудеться 26 серпня ц.р. в Українському інституті модерного мистецтва в Чикаґо.
Повертаючись до подій на сході України та пам’ятаючи про жертви з українського боку, нагадуємо, що в США триває акція Quick Cloths із постачання кровоспинних пакетів для поранених воїнів Збройних сил України, наших героїв. Тому звертаємося до вас за пожертвою та моральною підтримкою. Всі бандажі для зупинки кровотечі йдуть прямо на поле бою. Пожертви можна надсилати на адресу:
Ukrainian Human Rights Committee
203 Bainbridge Str., Philadelphia, PA, 19147
ubulana@aol.com
Уляна Балух-Мазуркевич, власник фото — Реймонд Стейпелс

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply