Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Обладнання від СУА допомагатиме рятувати немовлят

Автор:

|

Лютий 05, 2020

|

Рубрика:

Обладнання від СУА допомагатиме рятувати немовлят
Дівчата відділу СУА № 140

Союз українок Америки (СУА) Чикаґо подарував Тернопільській обласній дитячій лікарні інкубатор для критично недоношених діток. Про цей життєво необхідний пристрій із автоматичною подачею кисню, підтриманням оптимальної температури та вологості, моніторингом серцебиття, температури і дихання подбали дівчата відділу СУА № 140.
Розповідаючи про доброчинні справи, зокрема, про кювез, Оксана Таратула, керівниця чиказького відділу СУА зазначила: «Якщо ми врятуємо життя бодай однієї дитини — буду вважати свою місію в житті виконаною».
Все почалося з того, що Оксана Боярчук, лікар з Тернопільської лікарні, звернулася до представниць СУА з великим проханням про допомогу: в обласній дитячій лікарні не було кювезу для діток, народжених із критично малою вагою (від 500 до 1500 г). Як виявилося, пристрій, обладнаний за останніми вимогами новітніх технологій, коштував доволі дорого (понад 16 тис. USD), тому довелося шукати благодійників за кордоном.
Ними стали дівчата з відділу СУА № 140 із Чикаґо, котрі півроку збирали кошти на подарунок. Обладнання вже встановили в Тернопільський лікарні, воно допомагає рятувати життя першому пацієнту. З цим обладнанням можна одночасно міряти температуру тіла малюка, серцебиття, тиск, частоту дихання, насичення крові киснем і знімати електрокардіограму. Також немовля можна зважити, а якщо стається зупинка серця, прилад автоматично подає поштовх для стимуляції серцебиття. Тому дітки, народжені з критично малою вагою, мають усі шанси вижити та вирости здоровими.
Другою важливою акцією цього відділу Союзу українок Америки став збір коштів на електрокоагулятор для Чернівецької міської дитячої лікарні. За словами з Миколи Хоми, завідувача хірургічного відділу, котрий звернувся до дівчат за допомогою, електрокоагулятор, розроблений дослідним конструкторсько-технологічним бюро інституту електрозварювання ім. Є. Патона, чудово зупиняє кровотечі під час операцій.
Союзянки відділу № 140 відгукнулися й цього разу. Під час різдвяних ярмарків і коляди зібрали та передали лікарні електрокоагулятор вартістю 4,7 тис. USD.
Нагадаємо, що відділ № 140 Союзу українок Америки ім. Лесі Українки створили 2017 року за ініціативи молодих дівчат, котрі мали палке бажання допомагати Україні: медичним закладам, дитячим будинкам, сім’ям воїнів і важкохворим.
З того часу реалізували вже чимало благодійних проєктів зі забезпечення медичним обладнанням лікарень на Тернопільщині, Івано-Франківщині; надання гуманітарної допомоги дітям із інвалідністю на Тернопільщині; сім’ям загиблих воїнів на російсько-українській війні, родинам із хворими на онкологічні захворювання, ДЦП тощо дітками на Івано-Франківщині; особам похилого віку з госпісу на Львівщині; проєкт з відбудови школи в Бориславі тощо.
Збір коштів на чисельні доброчинні проєкти організовують при українських церквах, культурних центрах, школах українознавства і фестивалях діаспори. Відділ № 140 Союзу українок Америки проводить різноманітні доброчинні акції, залучаючи духовні, молодіжні та патріотичні організації діаспори, фінансові установи, українські й американські підприємства, дизайнерів і митців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply