Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Нове покоління для нової України виховує Український католицький університет

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

Нове покоління для нової України виховує Український католицький університет

Учасники зустрічі

«Нове покоління для нової України!» Під цим гаслом відбулася благодійна осіння кампанія розвитку Українського католицького університету (УКУ). З цієї нагоди у різних містах США та Канади відбулися доброчинні бенкети на підтримку університету. У Сполучених Штатах серед міст, які долучилися до кампанії, були Лос-Анджелес, Філадельфія, Чикаґо та Нью-Йорк.
Почесними гостями цих благодійних вечорів стали відомі українці. Зокрема, у Чикаґо виступили Наталія Яресько, колишній міністр фінансів України, і владика Борис Ґудзяк, президент УКУ. Почесними гостями благодійного вечора в Нью-Йорку були Ліля Гриневич, міністр освіти та науки України та Борис Люшняк, колишній виконувач обов’язків головного лікаря США, контр-адмірал Служби охорони здоров’я США.
«Систему, яка погрузла в корупції, не змінить кілька нових осіб на ключових посадах чи антикорупційний комітет. Для таких змін потрібно ціле покоління нових лідерів. Покоління, виховане на цінностях. Покоління з принципами й етичними засадами. Поління лідерів із моральним компасом. І це те, що робить УКУ. Щодня студенти УКУ отримують знання й інструменти, як зробити цей світ кращим». Із такими словами звернулася до приятелів УКУ Наталя Яресько в Чикаґо.
«Український католицький університет дає моральний взірець для цілого українського суспільства. Він є провідним навчальним і науковим закладом України, стоїть в авангарді соціальних змін, єднає українців. Тому, що є вільним. Є вільним саме завдяки щедрій багаторічній підтримці людей з усього світу», — наголосив у своєму виступі владика Борис.
«Для мене УКУ — це вияв справді Божої присутності серед нас. Дуже часто УКУ демонструє приклад для великих державних університетів. Він уміє працювати з іншими, є відкритим для нового. Тому вважаю, що цей університет є носієм основних новацій в системі вищої освіти України», — сказала у Нью-Йорку п. Гриневич. Міністр також висловила слова щирої вдячності представникам української діаспори в Америці за фінансову підтримку, подавши ряд аргументів, чому ця підтримка така важлива. Один із таких аргументів, те, що в приватні університети зараз вступає багато абітурієнтів із досить високими балами незалежного оцінювання, але не завжди вони можуть заплатити за навчання.
Борис Люшняк розповів, наскільки важливими для України є відкриття Школи реабілітаційної медицини УКУ та діяльність Інституту психічного здоров’я. «Все те, що робить Університет, дає надію на краще майбутнє України», — зазначив доповідач.
Квінтесенцією благодійної компанії стали слова владики Ґудзяка, які процитував у Нью-Йорку о. д-р Богдан Прах, ректор УКУ: «Це — тільки початок, перед нами ще далека-далека дорога, яка має служити відновленню духовного, фізичного, морального, економічного, політичного життя цілої нашої України». Ректор запросив усіх приятелів УКУ в гості до свого навчального закладу, а також закликав посилати туди своїх дітей на навчання. «Разом виховаємо нове покоління для нової України», — наголосив о. д-р Богдан.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply