Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

«Нова радість стала» на новий лад

Автор:

|

Січень 15, 2022

|

Рубрика:

«Нова радість стала» на новий лад

Є в штаті Массачусетс м. Вустер (Worcester). Мабуть, не кожен мешканець країни знає про його існування. Втім, цьому місту та його жителям є чим пишатися. Адже там є своя родзинка — Мechanіcs Hall, акустичний шедевр, внесений у Національний реєстр історичних місць. В цій прекрасній залі, збудованій 1857 року за ініціативи спілки механіків міста, свого часу побували президенти США Біл Клінтон, Джеральд Форд, Теодор Рузвельт, виступали творчі знаменитості Енріке Карузо, Сергій Рахманінов, Елла Фітцджеральд, Aнтонін Дворжак, Чарльз Діккенс, симфонічні оркестри багатьох країн, в тому числі Національний симфонічний оркестр України.
Мechanіcs Hall і сьогодні продовжує славетні традиції, залишається центром культури та дозвілля, як це і планували його засновники. Нещодавно я потрапив на один зі заходів там — це був концерт, присвячений різдвяним святам. Виступали акапельний гурт Acton-Boxborough Regіonal Hіgh School Madrіgal Sіngers (дириґент — Дженніфер Мосс), камерний хор Bel Canto коледжу Anna Marіa (дириґент — Рейґан Парас), і спеціальний гість — Ольга Лісовська, сопрано українського походження.
Головним організатором та ідейним натхненником багатьох творчих заходів Мechanіcs Hall є відомий американський композитор італійського походження, органіст і піаніст Леонардо Чампа. Як органіст, він здійснив десяток європейських турів Італією, Австрією, Німеччиною та Швейцарією. Його особливо цінують в Італії, де перемагав у численних міжнародних фестивалях. Композиції маестро Чампа виконували у таких престижних залах, як Sanders Theater (Гарвард), Kresge Audіtorіum (MІT), Mechanіcs Hall (Вустер), Mormon Tabernacle (Солт-Лейк-Сіті) й інших.
На концерті чудові виступи творчої молоді тепло сприйняли глядачі. Та найбільше мене вразив виступ Ольги Лісовської. «Колискова Марії» Макса Реґера та різдвяні колядки в її виконанні зачарували мене і глядачів. Ольга має чистий, сріблястий голос, високу творчу майстерність та артистичність. Mаестро Чампа високо оцінив її вокальний талант, і розповів, що знає співачку вже багато років, і щоразу йому дуже приємно співпрацювати з Ольгою. Вона — директорка міжнародного фонду «Таланти світу» в США, а також президентка благодійної організації Musіc, Arts and Fashіon Productіons, виступає в багатьох престижних залах, зокрема, регулярно співає в Карнеґі-голл. Особливо проникливо у її виконанні звучать твори українських композиторів — тут уже озиваються гени, адже народилася Ольга в Україні. Cаме тому маестро Чампа для її голосу написав новий твір на слова відомої української колядки «Нова радість стала». Співачка майстерно втілила творчий задум композитора в життя. Глядачі оваціями зустріли світову прем’єру твору. В мелодії колядки композитор використав багаті та вишукані гармонії, які по-новому передають милозвучні переливи українських наспівів. Незабаром маестро Чампа та сопрано Лісовська знову планують спільний проєкт в Мechanіcs Hall. Раджу обов’язково відвідати це справжнє свято високого мистецтва.
Як повідомляв «Міст», в Україні встановили новий рекорд із масового виконання колядки.

Леонід Первомайський

About Author

Meest-Online