Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Негода поступилася святу

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

Негода поступилася святу
Пожертви на допомогу пораненим воякам і сиротам збирають Марійка Войцишин, Світлана Павлюк, Марія Васильків, Валентина Табака та Люба Мигалко

Пожертви на допомогу пораненим воякам і сиротам збирають Марійка Войцишин, Світлана Павлюк, Марія Васильків, Валентина Табака та Люба Мигалко

Український фестиваль у Виппані (штат Нью-Джерзі) був призначений на 3 жовтня. Учасників непокоїв тривалий дощ‚ тому всі святкові події перенесли з подвір’я у залу Українського американського культурного центру Нью-Джерзі. Автобуси підвозили гостей. І паркування, і перевезення, й участь у святі були безкоштовними. Цьому допомогли численні спонсори, серед яких найбільше подарунків зробили Українська американська федеральна кредитова спілка (КС) «Самопоміч», Український народний союз, Олег і Катерина Слупчинські, Українська школа ім. Лесі Українки, Алекс і Джекі Данилюки, інші товариства та добродії, котрих назвали зі сцени ведучі Александра Тершаківець-Завадівська й її сестра Аня Тершаківець-Томко.
Вранці почався ярмарок у спортивній залі, де можна було придбати український одяг, книги, прикраси, музичні записи, пам’ятки, а також смачно пообідати. На ярмарку свої столи відкрили численні компанії й організації, зокрема 137-й відділ Союзу українок Америки в Кліфтоні (штат Нью-Джерзі), представниць якого очолила Валентина Табака. Жінки збирали пожертви на лікування поранених українських воїнів. В іншій залі Анна Кукуруза, Моція Михайлюк, Мирослава Ярошак, Миколая Нинка й інші в українських строях пропонували гостям солодкі делікатеси.
Мистецьку програму відкрив молитвою за Україну та промовою о. Степан Білик, настоятель Української католицької церкви св. Івана Хрестителя у Виппані. Солістка Оксана Телепко за підтримки зали заспівала гімни США й України.
У концерті взяли участь малята з «Українського садочку», виступ яких підготувала вихователька Оксана Петрина, Академія танцю ім. Роми Прийми-Богачевської «Іскра» та гурт «Цвітка», виступи яких підготував відомий хореограф Андрій Цибик. Танцювали також учасники гуртів «Чорнобривці» та «Барвінок» (керівник — Григорій Момот). Співали під супровід бандур сестри-близнята Оксана Телепко та Галя Леськів, котра приїхала на свято з України, Уляна та Калина Лещук, а також Аня Косачевич. Програма концерту була поділена на дві частини, тож кожен її учасник мав можливість зробити свій подарунок публіці.
Учасників фестивалю зі сцени вітали представники уряду повіту Моріс і міста Іст-Гановер на чолі з конґресменом Родні Фрейлінґгавзеном, котрий відзначив активність української громади в американському житті та висловив тривогу з приводу подій в Україні. На сцену вийшли голова міської округи Гановер Рон Франціолі‚ шериф Едвард Рочфорд‚ радний Джордж-Френк Коппола‚ фріґолдер Даґ Кабана й інші урядовці.
Вітали фестиваль також провідники та працівники КС «Самопоміч» із Чикаґо — президент Богдан Ватраль‚ голова Ради директорів Михайло Кос‚ член Ради директорів Ігор Ляшок‚ Андрій Гречак‚ Дарка Твардовська‚ Михайло Козюпа‚ Любомир Климкович і Орест Цяпка. Від кредитівки Ігор Ляшок вручив чек на 10 тис. USD Оксані Лодзюк-Кривулич, голові фестивального комітету.
Свято підготував фестивальний комітет, у якому працювали Іра Ґавриш, Маркіян Гамуляк‚ Александра Геймур, Марта Коваль, Мирон і Роман Кривуличі, Марія Куцина, Роксоляна й Іван Лещуки, Ігор Лодзюк, Кая Нинка, Любодар Олесницький, Алекс Томко, Христина Сизоненко, Лариса Вовк і Діана Завадівська. Їм допомагали добровольці.
Завдяки добре огранізованій рекламі на свято прийшло багато мешканців навколишніх міст і це стало хорошою нагодою для них ще раз дізнатися про життя України та закордонного українства.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply