Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

«Наталка-Полтавка» зі США

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

«Наталка-Полтавка» зі США

Іванна Таратула-Філіпенко

Американська оперна діва українського походження Іванна Таратула-Філіпенко (мецо-сопрано) співала 4 липня партію Терпелихи у Львівській опері у виставі Миколи Лисенка за п’єсою Івана Котляревського «Наталка-Полтавка». Всього одна репетиція знадобилася львівському колективу та співачці, щоби налагодити взаємний зв’язок. І не дивно, адже свою творчу кар’єру виконавиця починала саме з партії Терпелихи.
В Україну співачка приїхала як член журі дитячого співочого конкурсу «Молода Галичина». Іванна Таратула-Філіпенко — активний член української громади у Сан-Франциско. В її планах — організація гастролей української оперної трупи в США для збору благочинних коштів для України з виставами «Запорожець за Дунаєм», «Наталка-Полтавка» та «Украдене щастя».
Іванна Таратула-Філіпенко закінчила Львівську національну музичну академію імені М. Лисенка та стажувальну програму «Оперні співаки для майбутнього» у США. Закордонний оперний дебют здійснила в м. Ополє (Польща), виступає як гостьова солістка в Іспанії, Франції, Німеччини, Болгарії, Італії та, звісно, у рідній Україні.
У творчому доробку Іванни — багато провідних оперних партій мецо-сопранового репертуару. Вона постійно бере участь як виконавиця та організатор багатьох заходів української діаспори у Каліфорнії. Член музичної асоціації вчителів Каліфорнії, член журі кількох міжнародних конкурсів (США), директор і художній керівник приватної Julivanna Music Studio, професор вокалу й історії західноєвропейської музичної літератури у коледжі Los Medanos у Піттсбурзі (штат Каліфорнія).

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply