Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Нагородили владику Даниїла Зелінського

Автор:

|

Листопад 28, 2019

|

Рубрика:

Нагородили владику Даниїла Зелінського
Учасники нагородження Владики Даниїла Зелінського

В Українському технологічному товаристві в Пітсбурзі (штат Пенсільванія) на 49-му щорічному бенкеті відбулася урочисте вручення щорічної нагороди «Українець року» за 2019 рік архієпископу Української православної церкви США Даниїлові Зелінському за його провідництво в українському православ’ї й особливо за успішне виконання обов’язків екзарха Вселенського патріарха в процесі об’єднання Православної церкви України (ПЦУ) та набуття томосу про її автокефалію.
Владика Даниїл увійшов у число 48 нагороджених товариством, серед яких були патріарх Мстислав, кардинал Йосиф Сліпий, третій президент України Віктор Ющенко, федеральний суддя Богдан Футей, ряд інших. Представили нагородженого та вручили відзнаку Юрій Гончар, президент товариства, й о. Марк Свіндель. Отримавши нагороду, владика сказав: «Мені справді приємно бути нагородженим і отримати цю велику нагороду Українського технологічного товариства тут, у Пітсбургу, на батьківщині багатьох батьків і матерів нашої українсько-американської громади. Я народився в Радянській Україні близько 50 років тому, навіть не маючи ні найменшого уявлення про життя українсько-американської громади, і сьогодні для мене велика честь бути доданим до списку, тих багатьох гідних отримувачів цієї великої нагороди. Дякую за таку велику честь, але вона справді належить народу України та ієрархам Церкви України — саме через їхнє бажання та жертви ми відзначаємо служіння Церкві України».
Архієпископа привітали митрополит Антоній і Мирослав Кастран, консул України в Нью-Йорку, котрий сказав: «Маю честь і нагоду привітати свого друга, високодостойного Даниїла Зелінського з почесною нагородою. Без перебільшення, він увійшов в історію України як один із тих, хто безпосередньо долучився до отримання нашою державою томосу про автокефалію ПЦУ. Здоров’я і многая літа йому!»

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply