Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Надзвичайний з’їзд ООЧСУ

Автор:

|

Жовтень 09, 2019

|

Рубрика:

Надзвичайний з’їзд ООЧСУ
Ростик Сацюк, Ігор Дячун, Микола Грицковян і Роман Мигаль

Через 72 роки після першої національної конвенції Організація оборони чотирьох свобід для України (ООЧСУ) зібралася в Блумінґдейлі (штат Іллінойс), щоб обрати нове керівництво. Сформована 1946-го ООЧСУ залишається провідною організацією серед американсько-американської спільноти та представлена у виконкомі Українського конґресового комітету Америки (УККА), який репрезентує понад 25 реґіональних і національних асоціацій українських американців та інтереси майже 2 млн американців українського походження. Подаємо Заяву президії Надзвичайного з’їзду ООЧСУ.
«28 вересня 2019 року в залі Української православної церкви Св. Андрія у м. Блумінґдейлі (штат Іллінойс) Організація оборони чотирьох свобід України провела надзвичайні з’їзд, згідно з відповідними положеннями свого статуту. Цей захід відбувся через надзвичайні обставини з ініціативи більшості керівників осередків цієї організації, після дворічної затримки у проведенні чергових виборів національного керівництва ООЧСУ. Дворічна затримка була серйозним порушенням статуту ООЧСУ.
Делегати надзвичайного з’їзду обрали нових членів керівних органів ООЧСУ на 2019-2022 рр.: Микола Грицков’ян, голова; Павло Бандрівській, перший заступник; Володимир Зарицький, другий заступник; Богдан Гаргай, третій заступник; Ігор Длябога, екзекутивний секретар; Христина Балко, фінансовий референт; Микола Луцак, організаційний референт; Борис Потапенко, референт зовнішніх зв’язків; Андрій Добрянський, інформаційний референт; Ростик Сасюк, вільний член; Михайло Росцішевський, вільний член. Членами контрольної комісії стали: Еміль Бандрівський, Роман Мигаль та Ігор Дячун; до товариського суду обрані Мирон Васюнець, Богдан Федорак і Юрій Наконечний.
Офіційні привітання до з’їзду наспіли від УККА, українсько-американської фундації «Воля», Об’єднання жінок Оборони чотирьох свобід України, Організації українських націоналістів, Ради українських державницьких організацій світу, Спілки української молоді Америки, Товариства колишніх вояків Української повстанської армії, Фундації «Спадщина» при банку «Певність».
До президії заходу були обрані: Микола Грицков’ян, голова; Ігор Дячун, заступник голови; Роман Мигаль, секретар. Під час з’їзду працювали мандатно-верифікаційна, номінаційна та резолюційна комісії.
Головна управа ООЧСУ зобов’язана скликати з’їзд та обирати новий керівний склад управи що три роки. У випадку, якщо черговий з’їзд не буде скликаний Головною управою або Контрольною комісією, надзвичайний з’їзд може бути покликаний на прохання половини відділів організації. Головна управа ООЧСУ без будь-яких пояснень перевищила свій мандат на два роки, тому, згідно з статутом ООЧСУ, більшість відділів скликали цей надзвичайний з’їзд.
На жаль, члени попередньої Головної управи ООЧСУ не брали участь у надзвичайному з’їзді і не подали жодної документації чи звітів про свою роботу за 2014-2019 рр. Тому делегати з’їзду утрималися від внесення резолюції про уділення абсолюторії попередньої Головної управи. Натомість, з’їзд ухвалив резолюцію про дорожню карту для повного з’ясування всіх обставин і персональної відповідальності за ознаки зловживання попередніх членів Головної управи.
У своєму слові до з’їзду новообраний президент ООЧСУ Микола Грицков’ян наголосив: «Цей з’їзд як найвищий орган нашої організації схвалив багато заходів, що накладають конкретні обов’язки на всіх новообраних членів керівних органів ООЧСУ. Ці рішення допоможуть нам відновити Організацію оборони чотирьох свобід України для виконання своєї провідної ролі серед українсько-американських організацій як на крайовому рівні, так і в українських місцевих громадах. Ми будемо співпрацювати з нашими партнерами в УККА та Раді українських державницьких організацій світу у збереженні, плеканні української мови, культури, історії та традицій серед нашої громади. Ми також будемо захищати верховенство закону, сприяти свободам, які Конституція США надає кожному американському громадянину.
Перш за все і найголовніше: ООЧСУ буде виступати за Україну та забезпечення для неї чотирьох свобід, проголошених президентом США Франкліном Делано Рузвельтом 1945 року: свободи слова, свободи віросповідання, свободи від страху та свободи від злиднів. На цих принципах і цілях, на такому фундаменті наші попередники заснували Організацію оборони чотирьох свобід України 1946-го. Зобов’язуюся повернути ООЧСУ на шлях захисту та відстоювання свободи і соціальної справедливості тут, в Америці, а також зробити все залежне від нас, щоб наші брати і сестри могли щасливо і гідно жити в Українській самостійній соборні державі, яка захищатиме ці чотири свободи для української нації і кожного громадянина України».
Слава Україні — Героям Слава!

Прес-служба ООЧСУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply