Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

На прикладі Шевченка розповіли про культурні зв’язки України та США

Автор:

|

Березень 11, 2021

|

Рубрика:

На прикладі Шевченка розповіли про культурні зв’язки України та США
Тарас Шевченко

У Посольстві США в Україні у 207-й день народження Тараса Шевченка нагадали про його зв’язки з Сполученими Штатами та дружбу з афроамериканським актором Айорою Олдриджем. Про це Скот Вітмор, заступник аташе з питань освіти та культури дипломатичного представництва, розповів у відеоролику, оприлюдненому у Twitter.
Він зазначив, що поет і актор познайомилися у Петербурзі, куди Айра приїхав із гастролями 1858-го. «Не знаючи спільної мови, Тарас і Айра спілкувалися за допомогою мистецтва і, кажуть, їм це добре вдавалося. 2014 року випускниця програми Фулбрайта Вірляна Ткач за підтримки Посольства США в Україні поставила виставу «Темна ніч, Ясні зорі» про знайомство Тараса з Айрою Олдриджем», — нагадав дипломат.
Він додав, що американське дипломатичне представництво в Києві через Фонд послів зі збереження культурної спадщини допомогло повернути до України з США багато листів, документів, малюнків Шевченка, а також рукописний «Кобзар». Аташе поінформував, що на гроші цього гранту цінні папери Тараса Шевченка були відреставровані, для них створили каталог.
Він також зазначив, що пам’ятники видатному українському поетові встановлені у Вашинґтоні та ще у кількох великих і малих містах країни. «Культурний та історичний зв’язок між нашими двома країнами дуже тісний», — акцентував п. Вітмор.
Як повідомляв «Міст», від дня смерті Тараса Шевченка виповнилося 160 літ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply