Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

На Мангеттені відкрили виставку сучасного мистецтва

Автор:

|

Січень 08, 2023

|

Рубрика:

На Мангеттені відкрили виставку сучасного мистецтва
На виставці

У Нью-Йорку відкрили виставку сучасних українських художників, роботи яких презентували за допомогою проєкторів та екранів. На виставці в галереї Міського університету Нью-Йорка представлені майже 40 творів художників, серед яких — Алла Горська, Олег Тістол, Олександр Ройтбурд, Олег Голосій, Микола Маценко, Алевтина Кахідзе й інші. Частина робіт присвячена теперішній російсько-українській війні.
Як пояснила Тетяна Ходаківська, авторка ідеї й одна з організаторів виставки, проєктори встановлено так, аби відвідувачі, рухаючись залою, перекривали потоки світла, що відтворюють зображення на стінах. «Таким чином мерехтіння проєкцій створює враження, що роботи ніби одночасно присутні та відсутні в залі, що передає ідею екзистенційності — існування на межі в умовах війни. Глядачі відкидають тіні, проходячи між проєкторами, та стають учасниками виставки, частина зображень відбивається на них самих», — сказала вона.
Організатори також мали на меті передати єдність і спадкоємність української художньої школи в останні пів сотні років — від 1970-х до воєнного сьогодення. Виставка триватиме до 10 лютого.
Як повідомляв «Міст», у Канаді відкрили виставку митців діаспори.

About Author

Meest-Online