Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

На Мангеттені показали виставу про війну в Україні

Автор:

|

Листопад 19, 2022

|

Рубрика:

На Мангеттені показали виставу про війну в Україні
На виставі

У нью-йоркському театрі Soho Playhouse на Мангеттені відбулася прем’єра вистави «Псалом», присвяченої боротьбі українського народу проти російських загарбників. Ідея постановки належить актору Георгію Мельському, вихідцю з України, який зараз живе у США.
Вистава, яку автори називають «музичною баладою», побудована на поезіях Василя Махна, українського письменника із Нью-Йорку. Георгій Мельський за участі американського аранжувальника Яна Перчука поклав їх на музику та виконує на тлі кадрів війни, руїн Бучі, Маріуполя й інших міст, картин життя українських біженців.
«24 лютого, коли РФ напала на Україну, я був такий шокований, що почав виносити ідею, як показати це для американського глядача, але мовою мистецтва, — зазначив п. Мельський. — Обговорив її з Махном. Цикл його «псалмів» про війну надається для цього ідеально».
За словами п. Махна, основна ідея проєкту — «зафіксувати цей складний час і спільно пережити». «Мистецтво під час війни має виконувати свою функцію. Для нас це був своєрідний виклик: подати у концентрованому вигляді те, про що всі говорять», — пояснив він.
Гроші, отримані за квитки, перекажуть на гуманітарний рахунок Національного банку України, а також на підтримку письменників, які постраждали під час війни.
Як повідомляв «Міст», «ДахаБраха» дала концерт на Мангеттені.

About Author

Meest-Online