Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

На Флориді вшанували пам’ять героїв Крут

Автор:

|

Лютий 22, 2018

|

Рубрика:

На Флориді вшанували пам’ять героїв Крут

Перший ряд: Аня Рейнарович, Катя Познахівська, Люба Часто, Анна Праудфут, Анна Мацілинська, Неоніла Лехман, Віра Боднарук, Іванна Олесницька й Анна Мар’яні; другий ряд: Зіна Ференц, Марія Бойдуй, Оксана Лев, Романа Лотошинська, Петро Часто, Михайло Цапар, Остап Мацілинський, Яра Літош, Ліда Крамарчук і Рома Лонґ

Українська громада в Норт-Порті (штат Флорида) гідно відзначила 100-річчя подвигу героїв Крут. Програма почалася в Українському осередку ім. св. Андрія внесенням американського і українського прапорів ветеранами 40-го посту під командою Ігоря Гроня. Американський гімн виконала Аня Рейнарович, а український — новостворений Жіночий ансамбль.
Програму відкрила Віра Боднарук, голова Громадського комітету, і передала проведення святочної програми Неонілі Лехман. Присутні переглянули короткий відеофільм про події 100-річної минувшини, в якому прозвучала пісня Юнацької школи 1918-го «Ми сміло в бій підем» і показано молодих студентів-героїв. Вірш «Крутянська пісня» Богдана-Ігоря Антонича з почуттям виконала Леся Попель. А Жіночий ансамбль під орудою Михайла Цапара виконав пісні «Молитва за героїв України» на слова Галини Кульчик (її єдиний 21-річний син загинув в бою на сході України 2014 року) та «Пам’яті Героїв Крут».
Святочне слово про героїв Крут та історичні події того часу виголосив редактор Петро Часто. Він цікаво окреслив складну тодішню та відсутність з’єднаної мілітарної сили в Україні, щоб відстояти її перед ворогом із півночі. Відвага і відданість кілька сотень молодих юнаків, котрі боронили станцію Крути і спинили на якийсь час московсько-більшовицьке військо, яке йшло на Київ, стало прикладом мужності та хоробрості для майбутніх поколінь аж дотепер. Відданість боронити кордони своєї держави на сході України бачимо зараз у новітніх «крутянцях-кіборгах».
Вірш «Крути» М. Лавренка, учасника Крутянського бою, декламував Остап Мацілинський. А Жіночий ансамбль виконав пісні «Ой у лузі червона калина» на сл. С. Чернецького та «Не пора, не пора, не пора» на сл. І. Франка. Ці дві пісні підхопили присутні в залі, їх українська громада вже роками виконує на щорічних державних святах.
Програма закінчилася коротким відео «Україна 21» де слова пісні, скеровані до отамана Симона Петлюри, показують, що не намарно загинули в минулі часи оборонці України. На їхніх кістках і крові виросли нові покоління, які відважно захищають свій рідний край сьогодні.
Щира подяка членам громадського комітету за успіх свята Героїв Крут. Особлива подяка належить маестро Цапареві за професійну підготовку співочих виступів, Ліді Білоус, Анні Мацілинській і Вікторові Лісничому, Ярі Літош, Христі Чайковській і Наталі Слюзар, Нелі Лехман, Ігорові Гронь, Богданові Боднаруку, Одарці Горбачевській, Ромі Гуран і Ларисі Шпон.

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply