Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

На фестивалі в Перт-Амбої українців було багато

Автор:

|

Червень 28, 2018

|

Рубрика:

На фестивалі в Перт-Амбої українців було багато

Єпископ Андрій Рябій та о. Іван Турик біля стенду компанії Meest-America

З кожним роком Український фестиваль церкви Успіння Пресвятої Богородиці в Перт-Амбої набуває розвитку. Минулої суботи це свято української культури та традицій відбулося вже шостий рік поспіль. Як зауважив о. Іван Турик, настоятель храму, попри прогноз синоптиків, що буде дощ, українська громада церкви вимолила в Господа Бога гарну погоду, і це дало змогу знову зібратися разом на цій далекій від Батьківщини американській землі, щоб бодай на один день створити тут маленький клаптик України.
Безкоштовний вхід, смачна домашня українська їжа та пиво, жива музика, концерт українських танцюристів, святковий ярмарок, кошики з призами, грошова лотерея — це вже незмінні атрибути цього дійства. А ще сюди приїжджає багато гостей із близьких і навіть далеких штатів. Серед них були представники й Посольства України у США, котрим дуже сподобалися виступи танцюристів, а також прекрасна будівля школи.
Почесним гостем фестивалю був єпископ Андрій Рябій, котрого призначено апостольським адміністратором Філадельфійської архієпархії Української католицької церкви. В розмові з кореспондентом тижневика «Міст» владика зазначив, що після вступу на нову посаду вперше бере участь в такому українському фестивалі. До цього він займався парафіями, на які був призначений. Відтепер планує регулярно відвідувати й інші українські парафії, брати участь у їхніх заходах, зустрічатися з церковними громадами Філадельфійської архієпархії.
«Це дуже гарно організований фестиваль, тут прекрасна музика, чудова їжа, — каже єпископ. —Також приємно бачити представників різних громадських і церковних організацій. Це чудова нагода для українців зібратися разом, побачитися й поспілкуватися один з одним. Це також чудова нагода представити решта світу хто ми такі, що маємо. А маємо багато того, чим можемо похвалитися — культурою, кухнею, мистецтвом, а ще показати, що нас багато, показати нашу духовну силу, спадщину, показати хто ми, українці, такі».
Владика також звернув увагу на те, що парафія в Перт-Амбої має свою давню історію, а церковна громада зараз є однією найбільших в українському Нью-Джерзі. Громада розвивається, нові покоління еміґрантів додають щось своє, доповнюють парафію. Завдяки їм шість років тому з’явився цей фестиваль. Тож єпископ Андрій Рябій закликає українців Америки бути активними, приходити на громадські заходи, зокрема, й такі, як цей фестиваль, брати в них участь. «Дуже приємно є бачити, коли наші люди збираються разом, спільно проводять час, підтримують одне одного», — наголошує адміністратор архієпархії.
Цю думку продовжує парох церкви Успіння Пресвятої Богородиці о. Іван Турик. «Фестиваль не лише засіб заробити кошти, які, звісно, потрібні кожній церкві, — каже священик. — Це нагода продемонструвати українську культуру, гостинність української душі, яка готова розділяти хліб і радість із іншими. Ми раді, що на наш фестиваль приїжджають люди. Наша парафія — маленька частинка України й я сподіваюся, що вона буде розростатися, якщо люди не будуть байдужими до справ громади, будуть вкладати свою працю в її розвиток. Щира подяка за їхню працю, танцюристам — за їхні виступи, а спонсорам — за їхню жертовність».
Серед головних спонсорів фестивалю в Перт-Амбої є компанія Meest-America. Тут її добре знають. Тож біля фірмового намету було постійно людно. Гості свята, представники інших громад, чиї фестивалі відбудуться вже незабаром, люб’язно запрошували приїхати й до них у гості, зокрема, до Картерету та Трентону (штат Нью-Джерзі), Вашинґтону (штат Вірджинія), запрошували до себе також громади зі штатів Балтимор та Нью-Йорк.
Хороші відгуки про Meest-America має й владика Андрій Рябій — ще з далекого з 1994 року, коли приїхав у США. Каже, що компанія робить добру справу, бо підтримує живий зв’язок місцевих українців із їхніми родинами та друзями в Україні. Єпископ також поділився своїми позитивними відгуками про тижневик «Міст» як джерело сучасної різноманітної інформації, що подається під українським кутом зору.
На фестивалі представники Meest-America дарували гостям набір практичних сувенірів разом зі свіжим числом тижневика «Міст», а також традиційно провели розіграш призів. Відтак володарем портативної музичної колонки JBL стала Леся Сівко, а годинника Fitbit — Христина Матвійчук. А от ім’я головного переможця та володаря пилосмоку iRobot 960 поки що невідоме. Вперше в історії розіграшів учасник лотереї забув залишити свої контактні дані. Тому компанія «Міст» звертається до відвідувачів фестивалю з проханням перевірити свої кишені, гаманці та торбинки. Якщо ви брали участь в реєстрації біля намету компанії та маєте квиток за № 2426550, ви щасливий переможець розіграшу й володар чудового надсучасного порохотягу. Але для цього необхідно пред’явити сам квиток у головний офіс компанії у Порт-Редінґу. Детальну інформацію можна дізнатися за тел.: 1-800-288-9949 (питати Юрія). Організатори лотереї кажуть, що вірять у силу преси та сподіваються з допомогою читачів газети розшукати переможця.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply