Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Мистецтво миру на Мангеттені

Автор:

|

Грудень 08, 2022

|

Рубрика:

Мистецтво миру на Мангеттені

На Мангеттені в Нью-Йорку 14 грудня відбудеться благодійний вечір під егідою «Українського реконструкційного фонду» (УРФ). Запрошені на захід гості побачать роботи сучасних українських митців — картини та скульптури, тематично пов’язані з війною в Україні. За рішенням авторів і дирекції Фонду твори мистецтва можна бути придбати. Залучені таким чином кошти благодійники планують витратити на відбудову соціальної інфраструктури українських міст і допомогу людям, які постраждали від війни. На вечір запросили представників посольств і дипломатичних місій, ділових і політичних кіл, діаспори, зірок шоу-бізнесу й усіх зацікавлених осіб.
— У липні ми започаткували мистецьку акцію «Україна: від війни до миру», до якої долучилися відомі художники, скульптори, мистецтвознавці. Благодійний вечір у Нью-Йорку — лише один з її етапів, — розповідає Павло Костюк, засновник фонду «Українського реконструкційного фонду».
Короткотермінова мета УРФ — зібрати кошти на гуманітарні проєкти. Загалом же місія фонду значно ширша: привернути увагу до боротьби України за незалежність і знайти партнерів у вирішенні проблем, які принесла за собою війна. Потенційний інвестиційний бюджет програм Фонду складає більше 100 млн USD.
Останніми місяцями росіяни завдають нищівних ударів по критичній інфраструктурі України, намагаючись залишити її без світла, води та тепла. Керівництво фонду передбачало такі дії ворога, тому зі самого початку роботи над проєктами акцентувало увагу на важливості систем альтернативного опалення.
— Розділяючи світову тенденцію переходу на зелену енергетику, ми вирішили, що на всіх об’єктах, за відновлення яких візьметься Фонд, будуть встановлені автономні системи життєзабезпечення, — зазначає Ірина Лещинська.
Для координації своїх дій та визначення потреб постраждалих територій УРФ укладає з керівництвом громад міст меморандуми про співпрацю. Таких є вже 15. Зокрема, в Ірпені та Макарові фахівці Фонду розробили проєкти реконструкції дитсадків «Радість» і «Барвінок», у Сумах — військового ліцею, в Чернігові — школи № 25, в селі Бишів — центру розвитку людини. Завершили енергоаудит, триває підготовка проєктів реконструкції п’яти будівель (школи, дитячі садки) у Кременчуці та Глобиному.
Інший напрямок допомоги — реконструкція надлишкового майна громад під притулки для внутрішньо переміщених осіб. В Кременчуці під це відвели будівлю колишнього санаторію, в Черкасах — два покинуті дитячі садочки. Крім того, фонд має намір будувати житло для людей, які через бойові дії залишились без даху над головою. Так, заплановане нове будівництво житлового мікрорайону у Ворзелі. А загалом для забезпечення вразливих верств населення фонд готовий запустити будівництво житлових об’єктів у шести областях.
Завдання найближчого часу — створення в реґіонах центрів з надання психологічної допомоги людям, які постраждали від збройної аґресії Росії.
— Насправді планів у нас більше. До прикладу, розробили програму відновлення військово-медичної інфраструктури. Також хочемо зайнятися гуманітарними поставками медичного обладнання у цивільні лікарні, — наголошує п. Костюк.
Керівництво фонду сподівається, що мистецька акція приверне увагу до потреб України і дасть поштовх до об’єднання зусиль із закордонними партнерами.
Як повідомляв «Міст», на Мангеттені показали виставу про війну в Україні.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply