Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

«Михайлівка» першою відновила український фестиваль

Автор:

|

Червень 10, 2021

|

Рубрика:

«Михайлівка» першою відновила український фестиваль
Виступає ансамбль «Юність»

Ось і дочекалися. Після двох років перерви через пандемію, у перші вихідні літа, українці у США відновили проведення традиційних культурно-мистецьких фестивалів. Першою наважилася на це релігійна громада церкви Святого Архістратига Михаїла, що в місті Дженкінтавн, поблизу Філадельфії. На мальовничій території сімейного дозвілля «Михайлівка», яку рятують від довколишньої сонячної спеки крислаті дерева, протягом двох фестивальних днів все відбувалося практично, як і в усі попередні роки до пандемії. Удень гості мали змогу насолодитися концертом, відвідати торгові намети, де представили різноманітні українські товари та послуги. А ввечері під звуки живої музики покружляти в танці, підкріпити сили, до речі, як і вдень, смачними українськими стравами з пивом, тим паче, що михайлівська кухня не втратила своєї слави як дуже смачної.
Урочисте відкриття фестивалю розпочав єпископ Андрій Рябій, адміністратор церкви Святого Архістратига Михаїла, призначений на цю посаду торік у грудні. Від імені парафіяльної громади й оргкомітету фестивалю він привітав усіх учасників і гостей, а також надав слово для святочної молитви митрополиту Філадельфійської архієпархії у США архієпископу Борису Ґудзяку. Після молитви митрополит представив цілу когорту священників, які прибули з України для праці у Філадельфійській архієпархії.
Присутніх також привітала Ірина Мазур, почесна консулиня України у Філадельфії. Вона зачитала привітання Оксани Маркарової, послині України у США, в якому та висловила впевненість, що, як і в попередні роки, всі матимуть «два дні яскравого свята культури та патріотизму, веселої забави та щирої радості». «Через музику, пісню, танок, національні страви відбувається занурення в нашу українську культуру, а також пізнання нашого народу. Український фестиваль у США — це унікальна атмосфера наших традицій, нашого козацького духу», — йдеться у привітанні.
У фестивалі взяла участь і компанія Meest. Її намет жваво відвідували відвідувачі фестивалю, серед яких було багато тих, хто користується її логістичними послугами. Представники компанії, рекламуючи її послуги, активно дарували гостям фестивалю сувеніри разом із свіжими числом тижневика «Міст».
В ексклюзивному інтерв’ю для тижневика єпископ Андрій Рябій розповів про стан справ у релігійній громаді Святого Архістратига Михаїла. «Зняття обмежень у зв’язку з коронавірусом спонукало громаду енергійно взятися до роботи, — зазначив владика. — Відновили проведення традиційних для громади заходів. Зокрема, після проведення фестивалю відбудеться річковий сплав на байдарках, в окремі роки в такій подорожі брали участь до 240 людей. Потім упродовж трьох тижнів, з 21 червня по 9 липня, на «Михайлівці» будуть проводити дитячий табір. Можливо, в ньому візьмуть участь до 100 дітей.
Ця парафія завжди була дуже активною, тут люди дуже відкриті, добрі та щедрі душею. Існує тісна співпраця з організацією «Відроджені солдати України» (Revived Soldiers Ukraine), в якій працюють багато волонтерів із парафії, зокрема, у лютому ц. р. парафія зібрала понад 14 тис. USD для медичної реабілітації українських воїнів. Налагодили дуже добру співпрацю з парафіяльною радою. На парафіяльних зборах внесли зміни в статут парафії. Заплановано ремонтні роботи в самій церкві, яка є дерев’яною і була збудована ще 1975 року, та інших будинків. Тож нас чекає дуже інтенсивний і цікавий рік».
Владика висловив упевненість, що українські фестивалі у США відновляться, бо в цьому є потреба для всієї нашої української спільноти. Крім цього, це чудове представлення України для решти американського суспільства.
Як повідомляв «Міст», український фестиваль виявився успішним попри коронавірус.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply