Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

«Ми сьогодні — єдина країна, яка не те, що не боїться РФ, а дає їй по зубах»

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

«Ми сьогодні — єдина країна, яка не те, що не боїться РФ, а дає їй по зубах»
Петро Порошенко

Петро Порошенко

Як і торік, глава Української держави розпочав свій візит до Нью-Йорку, цього разу — для участі у 70-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй — саме зі зустрічі з представниками української діаспори. Петро Порошенко зазначив, що це стає доброю традицією і дає йому натхнення та силу, бо для нього дуже важливо відчувати потужну підтримку українців Америки.

Особливістю зустрічі в Українському інституті Америки стало те, що відбувалася вона в день 50-річчя від дня народження Президента. Тож були щирі вітання з ювілеєм і гарний подарунок — образ Матері Божої роботи Дарії Кульчицької. Єпископ Української православної церкви в Америці Даниїл відправив молитву за Україну.
Цілком природно, що головною темою розмови Президента з українцями Америки стала аґресія Російської Федерації (РФ) проти України. Глава держави наголосив, що за два роки після Революції гідності титанічними зусиллями українських героїв, волонтерів та української діаспори держава створила не просто нове героїчне українське військо, а одну з найсильніших армій на континенті. «Ми сьогодні — єдина країна в Європі, яка не те, що не боїться Росії, а дає їй по зубах», — сказав п. Порошенко. Він висловив переконання, що в цьому протистоянні з РФ українці переможуть, «бо з нами — правда, з нами — Господь Бог». «Не ми прийшли до них, а вони прийшли до нас із аґресією, а ми захищаємо свою землю», — додав Президент.
Петро Порошенко також зазначив, що «українці здобули унікальний досвід боротьби в гібридній війні, де проти нас використовують усе — починаючи від потужних інформаційних ресурсів, на які аґресор викидає сотні мільйонів, а то й мільярди доларів, щоб оббрехати українців».
«Нам, як повітря, потрібна трансатлантична єдність. Нам потрібна солідарність із Україною, адже нічого важливішого за Україну в світі зараз не існує. Це — цивілізаційна боротьба, а не внутрішній конфлікт, як це намагається подати аґресор. Адже ми боремося не лише за територіальну цілісність і незалежність нашої країни, а й за свободу світу і за його демократію», — наголосив Президент.
За словами п. Порошенка, найкращий рецепт деескалації конфлікту та встановлення миру дуже простий — «Нехай Росія прибере свої війська і ми закриємо кордони. За тиждень в Україні буде мир і спокій». Глава держави також загострив увагу на необхідності звільнення українських заручників. «Їх у нелюдських умовах утримують як на окупованій території, так і в РФ. Серед них — і Надія Савченко, народний депутат України і член Парламентської асамблеї Ради Європи, котра чітко заявила, що ніколи не стріляла в беззбройних, на відміну від російських бандитів». «Це має бути голос усього світу. Щоб притягнути аґресора до відповідальності, як і за анексію Криму, за вбивство невинних 6 тис. цивільних і майже 2 тис. військових українських громадян», — зазначив Петро Порошенко.
Під час зустрічі з українською громадою у Нью-Йорку глава держави вручив орден Данила Галицького родині американського українця Марка Паславського, котрий загинув на Донбасі, захищаючи незалежність і суверенітет України від бойовиків та окупантів. «Для мене він є прикладом справжнього українця — патріота та християнина. Він помер як герой, захищаючи Україну», — зазначив Президент. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого українського бійця та пам’ять всіх полеглих у боротьбі проти російської аґресїї в Україні.

Іван Бесяда

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply