Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

Ми діти твої, Україно!

Автор:

|

Листопад 13, 2019

|

Рубрика:

Ми діти твої, Україно!
На святі

Відверте захоплення та прихильність глядачів наповнювали залу Українського освітньо-культурного центру (УОКЦ) у Дженкінтавні (штат Пенсільванія) 3 листопада, де відбувся дитячий доброчинний концерт «Ми діти твої, Україно!» По-дитячому щирі та непідкупні емоції, часами й хвилювання відчувалися серед учасників заходу, але підбадьорюючі оплески вдячних глядачів після кожного виступу додавали їм впевненості. Багато українських родин прийшло підтримати своїх дітей, онуків, друзів і приятелів цієї погідної днини. Така масштабна підтримка доброчинної справи стала гідним прикладом для дітей, які не забувають своє коріння, плекають та популяризують українську мову й культуру на теренах Америки.
Програма дитячого концерту розпочалася молитвою та виконанням гімнів США й України бандуристів Олекси й Ореста Лужецьких. Композиція «Я ненавиджу тебе, війна» від Павла Кеньо вирізнялась актуальністю звучання та символічністю постановки, що передбачала перебування на сцені соліста та старшої групи хору «Соловейки» зі свічечками. Кожна свічечка у дитячих руках асоціювалася з вогником надії, віри в перемогу та збережене життя.
Сольні та дуетні виступи учнів Філадельфійської філії Українського інституту музики та мистецтва з інструментальними та пісенними композиціями перепліталися з декламуванням віршів і концертними номерами від хору «Соловейки». Серед розмаїття музичних композицій звучали українські народні та сучасні пісні, а також твори світової класики. Справжня українська душа ожила у пісні «Три тополі, три сурми» від Юрія Пітули й у в’язанці українських народних пісень, віртуозно виконаних дуетом скрипалів (Мар’яна Клінґенсміт та Юліана Фартачук, акомпанемент Люби Щуйко). Глядачі також мали нагоду послухати у виконанні на фортепіано Love story від Анни Кеньо, «У сусіда хата біла» й уривок із симфонії Моцарта від Софії Іванчук, «Варіації на тему Шопена» від Вікторії Черняк, «Симфонію ранку» від Дениса Бранова та «Поему» від Вікторії Сорбат. А композиції «Бандурна розмова» та «Виростеш, ти, сину» у виконанні дуету Лужецьких зворушили багатьох і залучили до підспівування. Усім відома «Червона рута» також прозвучала зі сцени у виконанні гітаристів Павла Кеньо та Тараса Турчиняка. Палітру яскравих емоцій і настроїв подарували сольні виступи Ірини Хлопцевої, Христинки Ожоган, Андріани Гордієнко, Христини Мельник і Христинки Сачко. А хор «Соловейки» (молодша група, хлопчики) потішив товариство піснями, пронизаними любов’ю до рідної України, серед яких були «Україно-нене» та «На нашій Україні». Дружелюбністю, позитивом і радістю наповнювалася зала під час виступу середньої групи дитячого хору «Соловейки» (дівчатка) з піснями «Давай дружить» і «Файна пісенька моя». Варто зазначити, що поетичні рядки, зачитані цього вечора, урізноманітнили, доповнили та підсилили мистецьке сприйняття події та настрій свята (Анастасія Івасів, Вікторія Головчак, Матей Петришин, Христинка Голубець, Анічка Стасів, Юля Балан, Анна-Марія Голубець, Маруся Дум’як і Софія Гелич). «Пісня про Кобзаря» від старшої групи хору «Соловейки» вразила своєю душевністю та потужністю виконання. Заключним акордом цього вечора став чудовий виступ Юлії Ступень із піснею «Україна — це ми!» Тож, загалом було дуже зворушливо, проймаюче, талановито, щиро, по-справжньому, по-українськи!
Несподіванкою для дітей-учасників став виступ учителів нашої української Рідної школи з гумористичним номером. У такий спосіб вчителі висловили свою підтримку дітям як талановитому майбутньому вкраїнської громади. Чудове свято української музики, співу та слова стало можливим із ініціативи дитячого хору «Соловейки», Філадельфійської філії Інституту музики та мистецтва та УОКЦ. Усю мистецько-творчу частину концерту підготували викладачі цього Інституту та хору «Соловейки», зокрема, Галина Боднар — клас вокалу та керівник дитячого хору «Соловейки», Люба Щуйко — клас фортепіано та акомпаніатор, Тарас Турчиняк — клас гітари й Уляна Мартинюк — клас скрипки та фортепіано.
За словами п. Боднар, керівника дитячого хору «Соловейки», діти-учасники заходу й їхні батьки радо підтримали задум добродійного концерту, працювали над оновленням костюмів, святковим оздобленням зали та приготуванням солодощів, аби виручені кошти спрямувати на лікування та реабілітацію воїнів в Україні. Багато подяк висловили організаторам, учасникам, глядачам та усім, хто долучився до такої широкої підтримки цього доброчинного концерту. Бо, залучаючи до доброї справи, ми гуртуємо та виховуємо гідне, відповідальне та небайдуже покоління українців, яким варто пишатись, покоління, яке переконливо та гордо стверджує: «Ми діти твої, Україно!»

Наталія Комар

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply