Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Моряки попрощалися з ветераном

Автор:

|

Липень 23, 2021

|

Рубрика:

Моряки попрощалися з ветераном
Почесну варту Військово-морських сил США очолив командор Тайрон Краус

В Українській православній церкві св. Андрія Первозванного митрофорний протоієрей Юрій Сівко 9 липня відслужив панахиду за Володимиром Боднарем, ветераном Другої світової війни, якого поховали на меморіальному цвинтарі при цьому храмі Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі). Йому було 99 років. Другу світову війну пройшов у бойових діях Військово-морських сил США в Атлантиці та на Тихому океані. Після цього закінчив Сиракузький і Нью-Йоркський університети, де здобув ступені бакалавра зі соціальних наук і маґістра в галузі освіти та мовного мистецтва. Також був випускником Гарвардської богословської школи. В. Боднар був одним зі засновників «Посту 6» Українських американських ветеранів (УАВ) 1946-го, чотири роки служив національним ад’ютантом та понад десять літ — секретарем Проєкту пам’ятників, зокрема, Національного пам’ятника УАВ. Був серед ініціаторів визнання Конґресом США Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр. в Україні злочином московського уряду.
На похорон прибула почесна варта Військово-морських сил США, яку очолив командор Тайрон Краус. Вояки провели церемонію прощання. Заспівала сурма, домовину вкрили Державним прапором США, який після урочистості вручили Дорі Гоман, прибраній доньці ветерана.
У церемонії прощання брав участь Михайло Грицак. командир Українських американських ветеранів у штаті Нью-Джерзі, який на прощальному обіді виголосив промову про померлого ветерана та закликав українців пишатися героями і продовжувати численні українські заходи задля України.
Як повідомляв «Міст», у Нью-Джерзі урочисто відзначили День ветерана.

Лев Хмельковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply