Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Молодь ушанувала героїв УПА

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Молодь ушанувала героїв УПА

Учасники святкового апелю на сцені УАКЦ Нью-Джерзі

В Українському американському культурному центрі (УАКЦ) Нью-Джерзі, що в м. Виппані, 14 жовтня відбулася святкова академія на честь 70-річчя Української повстанської армії. Спонсором академії та фотовиставки «УПА — армія нескорених» стала Українська американська федеральна кредитова спілка «Самопоміч».

Академію розпочав святковий апель, на який ветерани УПА Павло Батьків, Євстахій Кметь і Михайло Діман винесли прапори України, Організації українських націоналістів і УПА. Провадили апель парох української католицької церкви Св. Івана Хрестителя у Виппані о. Роман Мірчук і голова філії кредитівки у Виппані, голова першого відділу Українського конґресового комітету Америки й відділу Організації оборони чотирьох свобід України в Моріс-кавнті Михайло Козюпа. Пластуни 20-го куреня «Пласту» в Нюарку слідом за Михайлом Козюпою повторили присягу вояка УПА.
Доповідь про УПА виголосила Зеня Брожина, донька ветерана УПА Михайла Ковальчина («Бурого»). Вона зачитала спогад батька про героїчну загибель у сутичці з військом польської Служби безпеки 14 березня 1947 року вояків УПА «Мазепи», «Бистрого», «Зоряного» та «Драпака». У великих снігах, зморені, вони дісталися сільської хати, але перепочити не змогли, бо хату оточили військовики з безпеки. Господар спробував вивести вояків через криївку, але вихід із неї був завалений. І тоді повстанці прийняли нерівний бій, у якому двоє з них загинуло, а інші двоє, поранені, потрапили до рук ворога. Бій тривав понад дві з половиною години. «Драпака» відправили до в’язниці, а «Мазепу» довго возили навколишніми селами, тортурами вимагаючи виказати прихильників УПА. Він не здався. А коли його човном перевозили через ріку, кинувся у воду й так загинув.
Присутні переглянули відеофільм «Сини лісу», який зняла за участю свого батька й інших ветеранів УПА Христина Котляр. У мистецькій програмі повстанські пісні виконав гурток співу 20-куреня «Пласту» під керівництвом Петрусі Котляр-Паславської та хор парафії Св. Івана Хрестителя, а група парафіяльної молоді й старші юнаки відділу Спілки української молоді у Виппані показали театралізовану сценку «Вони впали, щоб жив народ», підготовану під керівництвом Оксани Телепко, котра супроводжувала дійство грою на бандурі. Четверо дівчат зобразило полеглих героїнь УПА, котрі встали з могил і розповіли про свою боротьбу. На закінчення всі гуртом заспівали Гімн України.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply