Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Марафон непереможних у Вашинґтоні

Автор:

|

Листопад 13, 2019

|

Рубрика:

Марафон непереможних у Вашинґтоні
Збірна українських ветеранів

У Вашинґтоні нещодавно відбувся 44-й марафон Морської піхоти США. Четвертий рік поспіль Україна бере участь у цьому заході завдяки співпраці з міжнародним фондом Allied Forces Foundation, який займається реабілітацією поранених військовослужбовців через спорт. Щороку приблизно 30 тис. учасників із 50 штатів США та 50 країн беруть участь у цьому марафоні, який є одним із найбільших у світі та не має грошових призів для переможців. Забіг здійснюється у пам’ять про загиблих, котрі віддали свої життя, захищаючи країну.
Цього року команда України складалася з десятьох військовослужбовців із різних областей України та групи підтримки на чолі з Володимиром Гавриловим, генералом у відставці, директором благодійного фонду «Ветеранська десятка», та Вадимом Свириденко, Уповноваженим президента України з питань реабілітації учасників бойових дій. Гаслом марафону стала фраза «Біжи з метою, фінішуй із гордістю».
У забігу взяли участь Владислав Куць (28 років, Полтавська обл.), Дмитро Туревич (36 років, м. Луганськ), Олександр Бабич (37 років, м. Київ), Валентин Дерело (45 років, м. Рівне), Богдан Оксентюк (25 років, Волинська обл.), Тарас Забожчук (34 роки, м. Київ), Ольга Бенда (27 років, м. Вінниця), Олександр Терещенко (52 роки м. Миколаїв), Юрій Козловський (36 років, м. Львів), Олексій Бобчинець (25 років, м. Славутич). До команди з України приєдналися й колишні учасники цього марафону, ветерани Олександр Попруженко (24 роки, м. Київ) та Богдан Ушарук (29 років м. Луцьк).
Спілкуючись із українськими марафонцями я дізналася, що підготовка до цього змагання триває приблизно від чотирьох до шести місяців. Тренуванням команди опікується національна рада спортивної реабілітації захисників України. До слова, тренер команди Наталя Крушинська бігла з хлопцями під час марафону та підтримувала їх. Команда й їхні родини можуть безкоштовно тренуватися двічі на тиждень на Олімпійському стадіоні в Києві. А от Валентин Дерело з Рівного виконував програму підготовки за додатком, встановленим на телефоні. В такий спосіб кожен ветеран, котрий виявить бажання, може готуватися до змагань у будь-якому куточку України. Цього року витрати на візи, авіаквитки та форму для української команди ветеранів покрив український благодійний фонд Zagoriy Foundation.
Забіг почався о 7.55 ранку на дистанції 10 км і 42 км. Незважаючи на дощ, настрій у всіх був піднятий. Важливе значення для хлопців мала підтримка української діаспори Вашинґтону, Посольства України в США та благодійного фонду United Help Ukraine. Саме ця група відданих українських патріотів взяла на себе зустріч української команди на летовищі у Вашинґтоні, потім влаштувала бенкет у Tysons Corner (штат Вірджинія), де вручили подарунки хлопцям та їхнім родинам. Українська православна церква Святої Покрови в м. Кліфтон (штат Нью-Джерзі) приєдналася до привітань ветеранам і з Фонду для поранених передали 850 USD, поділивши їх між учасниками забігу. Представники церкви зі самого ранку з синьо-жовтими прапорами також перебували в групі підтримки українців.
Цього року забіг для українських ветеранів був особливо зворушливим. Хлопці бігли під прапором добровольчого батальйону «Донбас» і з прапором, підписаним 2016-го Дмитром Фесенком, у пам’ять про цього вольового ветерана. Тоді Дмитро, не зважаючи на онкологічне захворювання готувався до участі в марафоні, але за кілька днів до його початку, 21 жовтня, помер. Потрапити до Вашинґтону було метою його останнього року життя. Атмосфера, настрій і позитив марафону, зі слів кожного з хлопців, залишаться з ними на все життя. Привітати українських ветеранів підійшли ветерани з Грузії, котрі відпочивали в сусідньому наметі, по тому підійшли поздоровити і сфотографуватися й польські ветерани. Але найбільше вражень було від теплого прийому простих американців, навіть були випадки, коли військовослужбовці афроамериканського походження з помітним акцентом намагалися вимовити «Слава Україні!»
«Протягом усього часу ми отримували підтримку від багатьох людей, котрі бачили нас на марафоні в національних кольорах, вболівали за нас, підтримували Україну. Це було незабутньо та додавало сил долати дистанцію. Неймовірна атмосфера, просто неперевершено!» — поділився враженнями п. Дерело. Дякуємо нашим ветеранам за їхню службу українській державі та чекаємо наступного року на 45-му марафоні!»

Валентина Кривонос

P. S. Хто хоче долучитися до допомоги ветеранам у реабілітації через спорт, може звернутися за детальнішою інформацією про фонд і його реквізити через сторінку в Facebook Ветеранська десятка/Veterans Dozen Foundation.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply