Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 3, 2021

Легендарний ВІА «Іскра» відтепер — у кіберпросторі

Автор:

|

Серпень 10, 2017

|

Рубрика:

Легендарний ВІА «Іскра» відтепер — у кіберпросторі

Вокально-інструментальний ансамбль (ВІА) «Іскра» належить до Золотого фонду української естради діаспори. За час свого існування (1977-1986) нью-йоркська «Іскра» була одним із найпопулярніших музичних колективів у Північній Америці — від Нью-Йорку до Лос-Анджелесу та від Монреалю до Едмонтону — збираючи повні танцювальні та фестивальні зали. Свій широкий і різноманітний репертуар ансамбль черпав із українського фольклору, української естради, містив авторські композиції і самих музикантів.
Й ось нещодавно всі три музичні платівки звукозапису цього ансамблю, які вийшли у світ понад 30 років тому, було перевидано у цифровому вигляді. Тепер ці звукозаписи можна набути у таких сервісах як iTunes, Amazon Music, CD Baby, Spotify та Google Play. Водночас поодинокі пісні «Іскри» можна прослухати й на YouTube.
Перша велика платівка ансамблю з однойменною назвою «Іскра» (1979) стала відображенням типового репертуару, який звучав під час виступів — від сентиментального танго «Гей-га» Весоловського, до естрадного шедевру «Три трембіти» Скорика, включно з авторськими піснями членів ансамблю Олеся Кузишина («Ти моя», «Сумерк») та Ярослава Палилика («Спомини літа»), а також із своєрідними обробками українських народних пісень, що звучали на три голоси.
Друга велика платівка, «Зустріч світанку» (1981), передає намагання ансамблю збагатити свою звукову палітру завдяки синтезатору електронними ефектами («Козак», «Мамо» та «Люди»). Проте «Іскра» не відхиляється ні від свого вокального стилю, ні від обробок народних пісень, якими відрізняється від своїх сучасників. Поруч із народними й естрадних піснями на платівці записані чотири авторські пісні членів ансамблю Олеся Кузишина («Іскра», «Дай мені серце», «Люди») та Ярослава Палилика («Козак»).
Останній звукозапис «Іскри» — мала платівка «Мандрівка по Україні» (1983). До певної міри це найамбітніший проект здійснити музичну подорож Україною з поясненнями українською й англійською мовами. Частина України зображена відповідною музикою, а пояснення виголошені членами ансамблю. Пісня Олеся Кузишина «Вкраїно моя чарівна» служить початком і завершенням подорожі. Прем’єра «Мандрівки» відбулася в липні 1983-го підчас виступу «Іскри» на фестивалі молоді на Верховині у Ґлен-Спей (штат Нью-Йорк).
«Іскру» складав квартет музикантів: Олесь Бундзяк (бас-гітара), Богдан Кузишин (барабани, перкусія, вокал), Олесь Кузишин (клавішні, гітара, вокал) та Ярослав Палилик (клавішні, акордеон, вокал). Оригінальними інженерами звукозаписів були Марко Сидорак і Ричард Нейґл зі студії ElectroNova Productions. А цифрове перевидання виконав Славко Галатин у студії BeSharp Studios. Перевидання присвячені Олесеві Бундзякові, покійному членові «Іскри».

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply