Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Квіти під українським прапором у Філадельфії

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

Квіти під українським прапором у Філадельфії

Демонстрація у Філадельфії

Четвер 17 липня 2014 року запишеться кривавою сторінкою не тільки в історії компанії «Малайзійські авіалінії», яка цього року втратила вже другий літак із сотнями пасажирів, але й країн, які втратили в цій катастрофі десятки чи сотні своїх громадян, убитих проросійськими терористами, котрі діють на території Донецька.

Українська громада міста Філадельфії негайно відреагувала на це дикунство та впевнено вказала пальцем на винуватця цієї трагедії — Путіна, котрий забезпечив проросійських бойовиків на Донбасі найсучаснішими ракетними комплексами.
Представники та члени Комітету людських прав у Філадельфії й організації «Разом» вирішили вшанувати пам’ять жертв цього нелюдського вбивства та поінформувати американську спільноту про його винуватців. Уляна Мазуркевич, як подає часопис Philadelphia Inquirer від суботи 19 липня, а пізніше 20 липня, сказала: «Mи тут зійшлися, щоб ушанувати 300 осіб, яких було замордовано. Одна людина відповідальна за це. Ми знаємо, хто та людина. Тією особою є Путін».
Марія Калина від «Разом» пояснила мету зібрання. Андрій Филипович від Американської організації адвокатів закликав провести повне міжнародне розслідування, наголосивши, що жертви рейсу МН 17 не мали нічого спільного з конфліктом у цій частині України. Це були невинні люди, життя котрих несподівано згасло. Осип Рошка, колишній редактор видання «Америка», нагадав присутнім, що в Україні загинули не тільки жертви авіакатастрофи, а й сотні українських вояків і цивільного населення, котрих убили або поранили терористи.
Марта Федорів, котра прибула з Аллентавну (штат Пенсильванія), сказала, що була міжнароднім спостерігачем у Дніпропетровську в час президентських виборів, наприкінці травня ц. р. «Дніпропетровськ – найдальше висунуте місто на сході України, вoнo розташоване біля Донбасу. Неправдою є, що українці – поділені, українці – з’єднані. У Дніпропетровську люди розмовляли російською, і їм ніхто не перешкоджав. Але вони хотіли бути в Україні, і багато з них спілкувалося зі мною українською. Заяви, які це заперечують, — пропаганда Кремля».
Представник литовців прибув на демонстрацію солідарності з великим литовським прапором. Він заявив, що знає, що саме можна сподіватися від Москви. Демонстрація, незважаючи на невелику кількість осіб, була висвітлена на всіх радіо- й телересурсах і філадельфійських часописах зі супровідними світлинами. Хоч демонстранти й розійшлися, соняшники як символ України під українським прапором на 17-й вулиці і Парквей свідчили про те, що місцеві українці пам’ятають жертв збитого літака.

Осип Рожка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply