Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Квітка Цісик навіть після смерті рятує жінок України

Автор:

|

Грудень 07, 2017

|

Рубрика:

Квітка Цісик навіть після смерті рятує жінок України

Учасники святкової програми

Уже десять років діє Україно-американський благодійний проект «Незабутня Квітка», який заснував і провадить Алекс Гутмахер, заслужений працівник культури України. З нагоди десятиріччя в Українському народному домі Нью-Йорку 3 грудня відбулося музичне дійство, якому сприяли Українська американська координаційна рада, Українська федеральна кредитова кооператива «Самопоміч», громадська організація «Незабутня Квітка» зі Львова й ArtEmes Enterteinment Productions за підтримки Міністерства культури України.
Благодійний проект «Незабутня Квітка», присвячений пам’яті відомої співачки Квітки Цісик, котра померла від раку грудей 1998 року. Від цієї хвороби також пішли з життя 1994-го мати Іванна, а 2003-го сестра піаністка Марія.
Проект «Незабутня Квітка» передбачає збір коштів для профілактики та лікування раку молочної залози серед жінок України. Завдяки цій ініціативі було куплено пересувний мамограф для Вінниччини, який так і називається — «Квітка». Організатори ставлять за мету придбання мамографів для Київського, Одеського та Львівського онкоцентрів.
Залу Українського народного дому заповнили гості, серед котрих були настоятель Української католицької церкви св. Юра в Нью-Йорку о. Еміліян Дорош, виконувач обов’язки Генерального консула України в Нью-Йорку Мирослав Кастран із дружиною Любою, президент Українського народного союзу Стефан Качарай, голова громадської організації «Незабутня Квітка» д-р Грицевич із дружиною Оксаною зі Львова, ведуча мистецьких програм Національної радіокомпанії України Ніна Шаварська, а також відомий співак Северин Палидович й інші.
Ведучим був п. Гутмахер, котрий у ході зустрічі розповів про Квітку Цісик, про благодійний проект, про учасників музичного дійства, яке почалося з виконання національних гімнів США й України у виконанні солістки Софі Фрезер з Маямі й усієї зали.
З вітальною промовою виступив консул Кастран, котрий також прочитав вітання від Валерія Чалого, Посла України в США. Роман Грицевич привіз і прочитав привітання від Львівської мерії. Загалом Львів був присутній на вечорі у багатьох проявах. У залі виставили серію малюнків про Квітку Цісик, які створили учні львівської школи, названої її іменем, — Ольга Куц, Вікторія Когут, Марія Ґудз, Анна Староста, Ярина Голінка, Катерина Скочиляс, Надія Каплан. Школа також прислала подарунки для американських ровесників, котрі прийняли юні пластуни з станиці в Нью-Йорку разом із станичною Наталею Даниш, котра розповіла, що була у «Пласті» разом з Квіткою Цісик, разом із нею вчилася музики та грала — Квітка на скрипці, а Наталя на фортепіано. Діти заспівали пластунських пісень.
Світлана Махно зачитала вітання, які надіслали міністр культури України Євген Нищук, головний лікар онкодиспансеру з Вінниці Володимир Шамрай і заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик. Важливою частиною вечора стали відеофільми на екрані — про Квітку Цісик та її родину, про концерт на її честь в Київській опері, де американський лікар Ігор Бонован співав під скрипку Василя Попадюка «Ніч яка місячна», про допомогу жінкам Вінниччини завдяки автомамографу, про фестиваль «Дні українсько-американської культурної спадщини» в Нью-Йорку. Цікаво було почути, що у Києві, Львові та Вінниці є вулиці Квітки Цісик, а у Львові на підприємстві засобів пересування і протезування відкрили реабілітаційний центр для воїнів ім. Маркіяна Паславського, котрий у серпні 2014 року віддав своє життя у битві за Іловайськ.
Зачарував присутніх концерт за участі досконалих виконавців. Співали заслужена артистка України Людмила Фесенко, переможниця фестивалю ім. Богдана Весоловського Стефанія Романюк із Канади (разом із нею усі заспівали «Черемшину»), Софі Фрезер із Флориди (разом із чоловіком Майклом Фрезером вона заснувала стипендію для студентів музичного коледжу у Дрогобичі), з музичною композицією виступила Світлана Махно, віртуозно грав на скрипці Валерій Жмуд, танцювали Діана Шмериковська та Маркіян Кузів із ансамблю «Сизокрилі». Алех Гутмахер зіграв на фортепіано композицію в пам’ять Квітки Цісик і прочитав свої вірші. Була представлена «Міс Українська діаспора-2015» Євгенія Борідка — учасниця концертного туру «Незабутня Квітка» в містах України.
В імпровізованій книгарні гості купували українські книжки, які їм запропонувала Катерина Кияниця. Ресторан «Веселка» приготував частування для учасників вечора. Юридичну підтримку надав імміґраційний офіс адвокатів Ілони й Артура Джамгарових.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply