Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Кредитівка «Самопоміч» допомагає у час пандемії коронавірусу

Автор:

|

Червень 10, 2020

|

Рубрика:

Кредитівка «Самопоміч» допомагає у час пандемії коронавірусу
Українська католицька церква св. Івана Хрестителя у Виппані (штат Нью-Джерзі) отримала пожертву від фундації «Самопоміч» для покриття коштів у час пандемії: Михайло Козюпа, управитель філії «Самопоміч» у Виппані; о. Степан Білик, настоятель парафії; Дарія Твардовська-Винцент, координатор праці філій УФКС «Самопоміч» у Нью-Джерзі, та Ігор Ляшок, віце-президент дирекції УФКС «Самопоміч»

Ми живемо у надзвичайних обставинах, світ перебуває у розпалі пандемії. Страждає й наша українська громада. Фінансова напруга вплинула на наші українські парафії саме під час Великодніх свят, коли зазвичай наші церкви вщерть заповнені вірними, парафіяни приносять великодні кошики для освячення, а парафіяльні каси поповнюються щедрими пожертвами. Але цього року, з огляду на пандемію Covid-19, наші церкви не були в змозі провести Великодні свята величаво та святково.
Усвідомлюючи потребу наших українських церков у цей критичний час, Українська федеральна кредитова спілка (УФКС) «Самопоміч» і фундація «Самопоміч» у штатах Іллінойс, Мічиґан і Нью-Джерзі вирішили допомогти церквам фінансовими датками, щоб вони могли покрити свої витрати, до того часу, коли знову зможуть відчинити свої двері та вітати парафіян і парафіян. Допомогу від кредитівки та фундації видали з їхньої власної ініціативи, не чекаючи на звернення установ. На потреби церков, а також організацій молоді фундація «Самопоміч» виділила $128,000. Віримо, що це було правильним і корисним рішенням.
Одночасно УФКС спричинилася до збереження робочих місць і допомогла з іншими фінансовими потребами наших установ і парафій своєю участю в урядовій програмі Paycheck Protection Program через SBA (Small Business Administration). Кредитівка виділила $3.5 млн у SBA позиках, з яких $864,000 — церквам та іншим неприбутковаим установам. Якщо всі вимоги, висунуті урядом, будуть дотримані, ці позики мають право на 100 % прощення за умовами Paycheck Protection програми. Процедура надання цих позик вимагала багато часу і праці від працівників кредитівки, під вмілим проводом Віталія Кутного, президента та виконавчого директора.
УФКС також виділила українським церквам, культурним установам та організаціям молоді даток у сумі $20,000, який отримала від Federal Home Loan Bank of Chicago, з яким співпрацює кредитівка.
Варто також звернути увагу, що за увесь час діяльність УФКС «Самопоміч» тривала. Члени нашої установи мали постійний доступ до фінансових послуг і своїх рахунків, хоч і в обмеженому режимі. Кредитівка також подарувала близько 6,000 масок для роздавання членам та організаціям у всіх своїх філіях. Зараз головне бюро й усі філії вже відновили звичні години роботи, захищаючи при цьому здоров’я як працівників, так і членів.
Сподіваємося, що наша допомога і праця буде корисною нашим громадським установам, церквам й усім членам у цей важкий час подолання пандемії. Заохочуємо всіх стати членами кредитівки «Самопоміч» та користати з її послуг, щоб кредитівка й надалі розвивалась і допомагала своїм членам і громаді. Сподіваємося на краще майбутнє!

Олег Караван

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply