Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

У Філадельфії оголосили конкурс із нагоди 160-ліття від дня народження Франка

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

У Філадельфії оголосили конкурс із нагоди 160-ліття від дня народження Франка
Члени журі й учасники конкурсу

Члени журі й учасники конкурсу

У Філадельфії 160-ліття від дня народження Івана Франка (1856-1916) відзначили конкурсом декламації Semper tiro. За ініціативи Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого, за підтримки Релігійного товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС-А), й у співпраці з Нашою українською рідною школою (НУРШ) пам’ять про Каменяра вшанували учні 6-12 класів, котрі з допомогою учителів і батьків підготували до цієї події 13 віршів із різних періодів творчості поета. Це були вже п’яті поетичні змагання, які є свідченням активної співпраці між ТСС-А та НУРШ.
Конкурс відбувся у приміщенні кімнати ім. Куземського в Українському освітньо-культурному центрі у Дженкінтавні (штат Пенсильванія). У склад міжнародного журі увійшли: Наталія Білоцерківець, українська поетеса (Київ); о. Марко-Ярослав Семеген, президент товариства «Свята Софія» (Рим); Ольга Костів, директор НУРШ; Оксана Крилюк, учителька літератури. Очолив журі Леонід Рудницький, видатний літературознавець, професор Університету Ла-Саль і Пенсильванського університету. Оцінювали 14 конкурсантів, котрі змагалися у двох вікових групах, за наступними критеріями: плавність декламації, чіткість вимови, інтонація, артистичність виконання, драматизм декламації та постава.
У результаті журі визначило переможця в молодшій групі (6-7 кл.) — учениця 7-а кл. Вікторія Курилець за вірш «Якби». Призером стала учениця 7-б кл. Вікторія Фалендиш за вірш «Спомин», а лауреатом — учень 7-а кл. Адріан Кебуз за вірш «Моя любов».
У старшій групі (8-12 кл.) журі визначило чотирьох лауреатів, котрими стали: Наталія Бабійчук (11 кл.), Христина Зайшла (9 кл.), Ангеліна Соківка (9 кл.) й Анастасія Дяк (11 кл.), котра виконала вірш, присвячений двом великим українським поетам — Іванові Франку та Тарасові Шевченку авторства свого дідуся Богдана Дяка. Третє місце здобула учениця 9 кл. Юліана Фартачук за вірш «Розвивайся ти, високий дубе», друге місце — учениця 8 кл. Діана Савчин за пролог до поеми «Мойсей». Переможцем конкурсу в старшій групі стала учениця 8 кл. Анастасія Блощинська, котра зачитала уривок із поеми «Мойсей».
Усіх учасників конкурсу було нагороджено дипломами та призами ТСС-А, а головний спонсор — Центр студій спадщини патріарха Йосифа — надав цінні призи лауреатам і переможцям.
До молоді звернувся академік Рудницький, котрий, до слова, є визначним франкознавцем та автором монографії «Іван Франко і німецька література». Він зачитав лист Блаженнійшого Любомира, котрий зокрема зазначив: «Я дуже радий проектові «конкурсу деклямації» віршів Івана Франка. Це — дуже простий, але одночасно дуже ефективний спосіб популяризувати наші великі творчі постаті. На доказ, як високо ціную такий дуже простий, але дуже ефективний засіб вивчення рідної літератури, хочу зголосити свою участь у вами пропонованих змаганнях і продекламувати вірш Івана Франка, який я завчив тому 70 років».
За виконання вірша «Сипле сніг» владику нагородили грамотою «Почесного учасника» за підписами не лише членів журі, але й усіх учасників конкурсу. Вітаючи конкурсантів, п. Костів висловила вдячність організаторам і спонсорам конкурсу, які уже четвертий рік поспіль співпрацюють із НУРШ у царині просвіти молодих українців діаспори.
Прес-служба ТСС-А

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply