Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Комунікат Президії ХХVI Крайового з’їзду Спілки української молоді в Америці

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

15—16 жовт­ня 2011 р. в Українсько-американському центрі

м. Міннеаполіса відбувся XХVI Крайовий з’їзд СУМ в Америці. У заході взяло участь 70 умандатованих делеґатів від осередків СУМ в Америці. З’їзд проходив під гаслом: «Ми стали волі на сторожі!» — і був приурочений до таких дат:

* 65-річчя відновлення СУМ у діаспорі;

* 150-ті роковини смерті Тараса Шевченка;

* 20-річчя проголошення Акта незалежності України;

* 70-ліття Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року;

* 25 років від часу Чорнобильської катастрофи.

Голова Крайової управи д. Андрій Бігун офіційно відкрив XХVI Крайовий з’їзд о 9.30, привітавши делеґатів і гостей. Розпочали з’їзд виконанням «Боже Великий» і сумівським гімном «Вгору прапори», однохвилинним мовчанням ушанували пам’ять: Степана Бандери, голови Проводу ОУН, у 52-гу річницю його вбивства, д. Івана Скали — у десяту річницю його геройської загибелі під час терористичного акту в Нью-Йорку, і всіх сумівців терену Америки, які протягом трьох останніх років відійшли у вічність. У своєму вступному слові голова КУ, ствердивши правосильність з’їзду, указав на важливість нарад і закликав усіх до творчих рішень та постанов.

Крайовим з’їздом провадила президія в такому складі: Богдан Гаргай, голова; Юрій Микитин, заступник; Калина Васюнець, секретар, і Оля Міґелич, секретар.

Під час з’їзду працювали комісії: мандатно-верифікаційна — голова Богдан Кучварський; виховна — голова Марія Поліщук; організаційна — голова Орест Козіцький; номінаційна — голова Леся Гаргай; фінансово-господарська — голова Мирон Солтис; дружинників — голова Юрій Симчик; СУМнету та сумівських видань — голова Вікторія Кавка; статутова — голова Роман Козіцький, і резолюційна — голова Богдан Гаргай.

Про цілість праці, виконаної протягом трирічної каденції, звітував д. Андрій Бігун, голова КУ СУМ. Поодинокі звіти з окремих ділянок своїх референтур подали члени КУ: Орест Козіцький, Ґеня Кузьмович-Блага, Христя Верещак, Роман Козіцький, Леся Гаргай, Мирон Солтис, Марія Поліщук, Вікторія Кавка, Марійка Краснянська, Никола Луцак, Петро Колінський, Юрій Стецко, Оксана Бартків, Богдан Гаргай, Роман Колінський. З’їзд також заслухав звіт Крайової контрольної комісії, який представила

подр. Галя Турик, і звіт Крайового товариського суду, котрий подав д. Мирон Колінський.

Крайовий з’їзд, заслухавши й обговоривши звіти з діяльности крайових керівних органів СУМ, схвалив їхню діяльність. Після цього делеґати перейшли до роботи в комісіях, під час яких мали змогу дискутувати про всі справи, які стосуються нашої спілки. Звіти комісій було представлено на пленарній сесії в неділю. Після аналізу та дискусії з’їзд ухвалив низку резолюцій, постанов щодо напрямків праці на майбутнє.

Увечері відбувся святочний бенкет із нагоди Крайового з’їзду. Захід відкрили й провадили його подр. Марійка Краснянська та подр. Іванка Баранівська. За головним столом сиділи: д. Андрій Бігун, голова Крайової управи СУМ; о. Евген Кумко, священик УПЦ;

о. Михайло Стельмах, священик УГКЦ; головний промовець — подр. Марія Поліщук, голова Крайової виховної ради СУМ; д. Богдан Кучварський, співголова організаційного комітету й голова осередку СУМ імені гетьмана Івана Мазепи в Міннеаполісі, із дружиною Лорною; д. Богдан Гаргай, голова президії з’їзду, та подр. Марійка Краснянська, співголова організаційного комітету.

У бенкеті взяли участь представники крайових і місцевих організацій: Павло Бандрівський, екзекутива УККА; Галя Турик, Українсько-американська фундація «Воля»; Христя Верещак, голова Головної управи ОЖ ОЧСУ; Степан Качурак, Головна управа ООЧСУ; Мирон Солтис, фінансовий секретар Союзу українців-католиків «Провидіння»; Богдан Мандибур, голова 19-го відділу ООЧСУ в Міннеаполісі; Христина Цибрівська-Єрмихова, голова станиці «Пласту» в Міннеаполісі; Наталя Лиса-Ріленд, представник ОДУМ у Міннеаполісі. З окремим привітом виступив д. Андрій Горбачевський, голова Ради директорів Федеральної кредитової кооперативи СУМА в Йонкерсі, який передав чек на $1,000 для потреб СУМ.

На бенкеті також було зачитано привітання від церковних і суспільно-громадських організацій, які наспіли з нагоди ХXVI З’їзду СУМ, їх надіслали: Блаженнійший патріарх Святослав Шевчук, Верховний архієпископ Київсько-Галицький; д. Петро Дума, голова Світової управи СУМ; Стефан Романів, голова Організації українських націоналістів; митрополит-архієпископ Стефан Сорока, Українська католицька архієпархія у Філадельфії; єпископ Павло Хомницький, ЧСВВ, Стемфордська єпархія Української католицької церкви; владика Ришард Семінак, єпарх Чиказький; єпископ Іван Бура, адміністратор Української католицької єпархії в Пармі; о. Ігор Міджак, голова Союзу українців-католиків «Провидіння» та капелан КУ СУМ; достойний Юрій Сергєєв, постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку; Евген Чолій, президент Світового конґресу українців; Аскольд Лозинський, голова Світової конференції українських державницьких організацій; Богдан Качор, голова Світової ліґи українських політичних в’язнів; Михайло Козюпа, голова ГУ ООЧСУ; Рома Лісович, скарбник Українського народного союзу; Богдан Курчак, Федеральна кредитівка «Самопоміч» у Нью-Йорку; Віра Петруша, голова Центрального комітету ОДУМ; Неля Лавріненко, голова КУ СУМ в Україні; Оляна Ґрод, голова КУ СУМ у Канаді; Богдан Прихідний, голова КУ СУМ у Великій Британії; Дем’ян Панчук, голова

КУ СУМ у Німеччині; Степан Дума, голова КУ СУМ у Австралії.

Головну доповідь під час бенкету виголосила подр. Марія Поліщук, голова Крайової виховної ради СУМ. Із мистецькою програмою виступили суменята осередку СУМ у Міннеаполісі, зокрема з піснею «Ми — веселі суменята», автором якої є заслужений артист України Володимир Ілеський (він також акомпанував на фортепіано), і з віршем «Привіт», написаним Світланою Юніят. Саме вона підготувала суменят до виступу. Програму завершив танцювальний ансамбль «Черемош», художнім керівником якого є Кіндрат Матлашевський, а інструктором із танців — Наталя Кушнір, виконавши бравурний танок «Гопак». Після бенкету відбулася забава під звуки оркестри «Веселі часи» із Чикаґо. Неділю 16-го жовтня делеґати розпочали Святою літургією, котру відслужив в українській католицькій церкві Святого Костянтина о. Михайло Стельмах.

Після представлення й схвалення резолюцій XХVI Крайовий з’їзд обрав крайові органи СУМ на 2011—2014 рр. в такому складі:

Крайова

управа СУМ

Голова — Андрій Бігун;

перший заступник голови — Юрій Микитин;

другий заступник голови — Леся Гаргай;

організаційний референт (Захід) — Марійка Краснянська;

організаційний референт (Схід) — Лариса Блага-Татаренко;

секретар — Мирон Приймак;

фінансово-господарський референт — Мирон Солтис;

голова виховної ради — Марійка Поліщук;

булавний юнацтва — Никола Луцак;

референт дружинників (Захід) — Іванка Браєн;

референт дружинників (Схід) — Надя Длябога;

референт преси й інформації — Віктор Курилик;

референт СУМнету — Вікторія Кавка;

члени — Христя Верещак, Богдан Гаргай, Роман Козіцький і Юрій Симчик.

Крайова контрольна комісія

Голова — Юрій Федорійчук;

заступники — Юрій Прятка й Андрій Леськів;

члени — Галя Турик і Роман Лось.

Крайовий товариський суд

Голова — Ґеня Кузьмович-Блага;

заступники — Мирон Васюнець і Мирон Колінський;

члени — Стефан Журавський та Орест Козіцький.

Кураторія виховного фонду СУМ

Голова — Михайло Шпигульський;

секретар — Марійка Дрозд;

член — Іванка Баранівська.

Надзвичайно зворушливим моментом у програмі було відзначення двох довголітніх членів КУ СУМ в Америці, які вирішили більше не кандидувати до КУ, — д. Ореста Козіцького та подр. Ґені Кузьмович-Благи. Друг Орест на попередньому з’їзді отримав звання Визначного члена КУ, а на цьому ж з’їзді за 36-річну діяльність на різних постах у КУ СУМ звання Визначного члена КУ СУМ в Америці присвоїли подр. Благій. Нагороду вручив голова КУ д. Бігун, а делеґати з’їзду вставанням із місць і виконанням «Многая літа» подякували їм за прикладну та взірцеву працю в лавах СУМ.

Під час Крайового з’їзду за зразкову роботу протягом трьох остатніх років Перехідний прапор Крайової управи СУМ в Америці надано осередкові СУМ імені УПА у Філадельфії. Святочне вручення голові осередку д. Юрію Микитинові та членам осередку здійснив голова Крайової управи СУМ д. Андрій Бігун у супроводі членів осередку СУМ імені 30 червня 1941 року в Йонкерсі, який упродовж цих трьох років був осередком-першуном.

На завершення з’їзду з промовою виступив переобраний голова Крайової управи д. Андрій Бігун. Він подякував за довіру та вибір і пообіцяв зробити все можливе, щоби довести до успішної реалізації постанови та рішення, прийняті XХVI Крайовим з’їздом СУМ в Америці. З’їзд закінчили виконанням Українського національного гімну.

Честь України — готов боронити!

За президію

XХVI Крайового з’їзду СУМ:

Богдан Гаргай, голова;

Юрій Микитин, заступник голови;

Калина Васюнець, секретар;

Оля Міґелич, секретар

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply