Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

«Князь, що земні добра всі покинув»

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

«Князь, що земні добра всі покинув»
Учасники та члени журі конкурсу

Учасники та члени журі конкурсу

1 листопада 2014-го Українська греко-католицька церква офіційно розпочала рік Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького (1865-1944). Цьогоріч минає 150 літ від дня народження великого екуменіста, будівничного національної свідомості українців, «батька сиріт і знедолених», котрий «земні добра всі покинув», аби повернутися до своїх коренів у лоні східної католицької Церкви та піднести з колін український нарід. В рамках Року Шептицького в різних куточках світу відбуваються численні конференції, наукові симпозіуми та мистецькі заходи.

21 березня ц. р. у Філадельфії з ініціативи Центру студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого, що діє при Релігійному товаристві українців-католиків «Свята Софія» CША (ТСС-А), й у співпраці з «Нашою українською рідною школою» (НУРШ) і Українською федеральною кредитовою кооперативою «Самопоміч» пам’ять про Великого Митрополита вшанували конкурсом декламації «Князь, що земні добра всі покинув».
Метою заходу було не лише відзначити знаменну дату, а й зацікавити молоде покоління непересічністю постаті вірного сина свого знедоленого народу, служіння якому освятило все його життя. Саме тому конкурс був організований із думкою про учнів 6-11-х класів НУРШ у Філадельфії, котрі за допомогою учителів і батьків підготували до цієї події 18 віршів про митрополита Андрея з антології літературних творів, присвячених Слузі Божому, під назвою «Покликаний», яка незабаром побачить світ у львівському видавництві «Артос».
Цьогоріч конкурсанти змагались у двох вікових категоріях: молодшій (6-7 кл.) і старшій (8-11 кл.) Конкурс відбувся у приміщенні кімнати імені Куземського, що розмістилася в Українському освітньо-культурному центрі у Дженкінтавні (штат Пенсильванія). До складу журі ввійшли: д-р Олександр Лужницький, секретар ТСС-А; Ольга Костів, директор НУРШ; Оксана Крилюк, учителька літератури НУРШ; Оксана Кобулей, учителька НУРШ; с. Йоакима Дверницька, ЧСВВ. Журі оцінювало конкурсантів за такими критеріями: плавність декламації; чіткість вимови; інтонація; артистичність виконання; драматизм декламації; постава.
Журі визначило в молодшій групі: переможця (Вікторія Курилець, 6 кл.), призера (Анастасія Блощинська, 7 кл.) і двох лауреатів (Іванка Куйдич, 6 кл. і Ксеня Тимченко — 7 кл.). У старшій віковій групі переможцями журі обрало: перше місце посіла Христина Білецька (10 кл.), друге місце — Юліана Фартачук (8 кл.), третє — Юстина Білецька (8 кл.). Лауреатом стала Наталія Бабійчук (10 кл.)
Вітаючи конкурсантів, Ольга Костів високо оцінилa рівень підготовки учнів і відзначила професійність декламації переможців конкурсу. Усіх учасників конкурсу було нагороджено призами від Української федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч» (Філадельфія), а головний спонсор конкурсу — Центр студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого при ТСС-А — надав дипломи та цінні призи для лауреатів і переможців. Українська молодь та її добро завжди були в центрі уваги митрополита Андрея Шептицького, тому, на думку д-ра Ірини Іванкович, директора Центру студій спадщини Патріарха Йосифа Сліпого, конкурс на честь Слуги Божого є вдячною відповіддю нового покоління українців їхньому великому Покровителеві.
Такі заходи реалізують візію та сподівання митрополита Шептицького, котрий у своєму посланні до української молоді 1939 року так писав про важливість науки: «Горнетеся до всякого роду шкіл… Добре робите, що дбаєте про освіту і знання. Бо після християнської праведности та Божої благодаті знання є найбільшою силою, якою людина може розпоряджати… «Жертва одної хвилини» не заступає довголітньої муравлиної праці. Не зривами одної хвилини, тільки безупинним трудом і многими жертвами аж до крови й смерти багатьох поколінь підноситься нарід».
Прес-служба товариства «Свята Софія» США
Світлина Стефана Фартушка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply