Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Із Україною в серці!

Автор:

|

Вересень 08, 2022

|

Рубрика:

Із Україною в серці!
Працівники Генерального консульства України в Нью-Йорку та Постійного представництва України при ООН

У День Незалежности України українська громада міста Нью-Йорк мала можливість долучитися до кількох заходів із відзначення найважливішого свята нашої держави. Вже о 8.20 ранку у Генеральному консульстві України представники генкосульства, постійного представництва України при Організації Об’єднаних Націй (ООН), а також Українського конґресового комітету Америки (УККА) взяли участь у встановленні світового рекорду з наймасовішого одночасного виконання Державного гімну, приуроченого до Дня Незалежности України.
Відтак в українській католицькій церкві св. Юра відбулася Свята Літургія за Україну за її відважних і мужніх захисників, які вже довше ніж пів року відстоюють незалежність своєї держави у кровопролитній війні з російським аґресором. Присутні спільно молилися за всіх, хто загинув від рук ворога, за поранених, які втратили здоров’я, за переміщених осіб, які мусіли втікати зі своїх жител або втратили дах над головою.
Опівдні Об’єднання українців в Америці «Самопоміч» разом із Нью-Йоркською округою Союзу українок Америки (СУА) у своїй домівці організували полуденок, на який запросили священників церкви св. Юра — о. Петра Шишку, який відкрив зібрання молитвою, та новопризначеного пароха отця ігумена Йоана Лубіва, ЧСВВ, який привітав усіх присутніх із найважливішим святом української держави.
Марія Венгер, голова почесного 1-го відділу СУА та ведуча свята, запрошувала до слова охочих поділитися своїми роздумами в цей величний день для кожного українця. Галина Романишин, почесна голова Нью-Йоркської округи СУА, яка нещодавно повернулася зі Львова, розповіла, як місцеві жителі міста допомагають переміщеним особам зі сходу України. Лідія Слиж, голова Нью-Йоркської округи СУА, зазначила, що теперішня війна є всенародною, бо Збройні сили України, волонтери, медики — практично все населення української держави — разом стали на захист своєї Батьківщини.
Ліричні та патріотичні вірші про Україну задушевно читали Лариса Онишкевич і Катерина Виноградова, членкині 1-го Відділу СУА, а також Наталя Волошин, яка приїхала до Нью-Йорку з міста Дніпро вже після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Присутні дякували організаторам цього теплого та щирого зібрання — членам управи ОУА «Самопоміч» (відділ Нью-Йорк) — Ірені Делессіо, Дарії Рекучій, Дарії Дроздовській, Поліні Побігушці, ведучій Марії Венгер, які приготували смачну перекуску та створили святкову атмосферу.
Вже під вечір в Центральному парку розгорнули величезний Державний прапор України силами членів громадської організації Razom for Ukraine. А в Українському інституті Америки (УІА) відбувся концерт української класичної музики під патронатом Постійного представництва України при ООН. У залі зібралися достойні гості — владика Стемфордської єпархії Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Павло Хомницький, Посли дружніх до України держав — членів ООН, представники українсько-американських організацій.
При вході гостей заворожувала приємна музика у виконанні дуету бандуристок «Мальви» сестер Уляни і Калини Лешко. На початку програми славетний український хор «Думка» (художній керівник і дириґент — Василь Гречинський) виконав український та американський державні славні, духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний» та Гімн Українських січових стрільців «Ой у лузі червона калина», який зараз став патріотичною народною піснею.
Катерина Наливайко, директорка УІА та ведуча концерту, тепло привітала всіх присутніх зі святом і надала слово Сергію Кислиці, Постійному представнику України при ООН, який подякував присутнім послам при ООН — нашим партнерам, які підтримують Україну в такий важкий час в боротьбі з російським аґресором. Присутні бурхливими оплесками дякували Ритісу Паулаускасу, Постійному представнику Литви при ООН та Кшиштофу Щерському, Постійному представнику Польщі при ООН, за щирі вітання, які вони виголосили, та за велику допомогу Україні під час війни з російськими аґресорами.
Справжню душевну насолоду присутні отримали від музичних класичних творів у виконанні бандуриста Юліяна Китастого (акомпаніатор Роман Туровський), скрипальки Соломії Івахів, віолончеліста Дарретта Адкінса (акомпаніатор Стівен Бек). Неможливо було стримати сліз від задушевного виконання пісні «Люблю я тебе, Україно!» молоденькою солісткою Андреєю Наливайко (сопрано).
В серці кожного українця в цей день була МОЛИТВА за Україну, за ПЕРЕМОГУ над лютим ворогом. Слава Україні й її ГЕРОЯМ!
Як повідомляв «Міст», тисячі людей долучилися до святкування річниці Незалежності України в Канаді.

Лідія Слиж

About Author

Meest-Online